Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-05-21 14:49:29 przez Czas2012

Quad z Proszówek odnaleziony

Bocheńskim policjantom udało się odzyskać quada, którego skradziono pod koniec kwietnia na terenie Proszówek. Pojazd wart 35 tysięcy złotych policjanci odnaleźli na terenie województwa łódzkiego, a kilka dni później przy współpracy z łódzkimi funkcjonariuszami doprowadzili sprawcę tego przestępstwa przed oblicze bocheńskiej prokuratury.

W ubiegłym tygodniu policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni ustalili miejsce, w którym ukrywany był quad Bombardier XT, skradziony 28 kwietnia mieszkańcowi Proszówek. Pojazd, o wartości 35 000 złotych, znajdował się na terenie województwa łódzkiego, w blaszanym garażu. Policjanci prowadząc szczegółowe oględziny pojazdu ustalili, że złodziej rozpoczął już działania w celu zmiany cech identyfikacyjnych bombardiera, a także częściowo przemalował karoserię czterokołowca. Przestępcy nie było pod tym adresem więc bocheńscy kryminalni przekazali jego dane kryminalnym z KWP w Łodzi, którzy kilka dni później zatrzymali sprawcę na terenie województwa łódzkiego.

Bocheńscy policjanci przejęli podejrzanego i doprowadzili przed oblicze prokuratury. 39-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Tymczasem zastosowano wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Skradziony pojazd został przekazany właścicielowi.