Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-04-15 20:31:55 przez system

Rekordowa palma podczas Niedzieli Palmowej w Lipnicy

W tym roku, najwyższa i najbardziej kolorowa palma liczyła prawie 38 metrów - dokladnie 37,78 cm. Jej twórcą był Andrzej Goryl, który od kilku tygodni starannie przygotowywał się do tej rywalizacji. Wydarzeniu towarzyszyły barwny jarmark wielkanocny, występy zespołów, a także warsztaty dla najmłodszych.

Palma wykonana przez Andrzeja Goryla jest także palmą rekordową. Od 2011 roku nikomu nie udało się pobić poprzedniego rekordu 36,4 m Zbigniewa Urbańskiego, który utrzymywał się przez 8 lat.

Misternie wykonane i pięknie ozdobione wiklinowe palmy po ocenie przez konkursowe jury zostały postawione przy figurze św. Szymona oraz sędziwych lipach. Na scenie w czasie całodniowego wydarzenia prezentowały się zespoły i grupy artystyczne: Strażacka Orkiestra Dęta z Rajbrotu, Zespół Pieśni „Raj” z Rajbrotu, Zespół „Nadwiślanki” działający przy KGW w Rusocicach, Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” z Krakowa, Zespół Regionalny „Górzanie” z Lipnicy Górnej, Zespół Pieśni i Tańca „Siedlecanie” z Siedlca oraz Strażacka Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej.

W Lipnicy z okazji Konkursu gościli: marszałek Witold Kozłowski i Anna Pieczarka, z zarządu województwa. Obecni byli także wicepremier Beata Szydło, wicepremier Jarosław Gowin, radni województwa Stanisław Bukowiec, Józef Gawron i Wojciech Skruch.