Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-10-07 21:50:39 przez Czas2012

Remont SOR-u na ukończeniu

Jeszcze w tym roku zakończy się długo oczekiwany przez pacjentów remont SOR-u w bocheńskim szpitalu a w planach są już następne inwestycje.

Remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego jest już na ukończeniu. Zakończyły się roboty budowlane. W najbliższych dnia do szpitala ma trafić nowoczesny sprzęt ratujący życie m.in. kardiomonitory, respiratory, urządzenia do USG, dekompresacji klatki piersiowej czy też aparat do ciągłej terapii nerko zastępczej.

Dyrektor szpitala wraz zastępcą ds. lecznictwa i jednocześnie ordynatorem SOR-u Jarosławem Gucwą, prezentowali nowe rozwiązania organizacyjne. W ramach modernizacji powstanie jeden triaż, z którego pacjenci będą kierowani do SOR lub opieki całodobowej stosownie do ich stanu zdrowia. W przestronnych wnętrzach zaplanowano nie 7 jak w tej chwili, ale 14 stanowisk dla pacjentów z zagrożeniem życia. Będzie też wygodna poczekalnia. Ponadto w nowym oddziale będzie pracować więcej lekarzy i pielęgniarek.

Starosta Bocheński Adam Korta, wicestarosta Ryszard Drożdżak oraz członkowie zarządu Jerzy Błoniarz, Rafał Rudka oraz Marek Rudnik wizytowali niedawno bocheńską placówkę.

Bardzo ważne są wszystkie realizowane obecnie prace w bocheńskim szpitalu szczególnie, że sam SOR obsługuje rocznie ponad 20 tysięcy pacjentów. Poprawia się standard opieki nad pacjentami, ale też warunki pracy personelu. Przed zarządem powiatu i dyrektorem kolejne duże wyzwanie związane z budową Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego przy ul. Karolina w Bochni - mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Modernizacja oddziału ratunkowego pochłonie łącznie ponad 6 mln zł. Szpital na ten cel otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 oraz ze środków Skarbu Państwa. Zarząd powiatu wizytował również oddział chirurgiczny, który przeszedł w tym roku częściowy remont. W trakcie przygotowania jest kompleksowa modernizacja kuchni szpitalnej. Po wizycie na oddziałach, Zarząd Powiatu wraz dyrektorem szpitala analizował następne planowane inwestycje, ze szczególnym uwzględnieniem finansowania budowy Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego.

Info: Powiat Bocheński