Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-07-01 14:11:35 przez KacperGlod

Rewitalizacja bocheńskich Plant rozpoczęta. Burmistrz przykręcił tablicę

28 czerwca przy Centrum Informacji Turystycznej odbył się briefing prasowy związany z rozpoczęciem prac przy rewaloryzacji Plant Salinarnych w Bochni.

W spotkaniu udział wzięli: Posłanka na Sejm RP Józefa Szczurek-Żelazko, Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński, zastępcy burmistrza: Gustaw Korta i Robert Cerazy oraz przedstawiciele wykonawcy inwestycji – firmy Krisbud Sp. z o.o. z siedzibą w Trzebini.

Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu 15 miesięcy. Finał prac przewidziano na wrzesień 2024 roku. Koszt przedsięwzięcia to ponad 16 mln zł, z czego prawie 12 mln zł wynosi dofinansowanie z funduszu Polski Ład.

Zadanie obejmuje m.in. remont i przebudowę istniejących alei, budowę nowych alei, likwidację placu zabaw, budowę fontanny, budowę placu wraz z kompozycją roślinną, przebudowę i rozbudowę oświetlenia terenu, sieci energetycznej, przyłączy i sieci wodociągowych, kanalizacji sanitarnej i opadowej, budowę sieci teletechnicznej, wymianę i budowę elementów małej architektury, wycinkę, zabiegi pielęgnacyjne oraz nowe nasadzenia zieleni wysokiej, krzewów oraz zieleni niskiej.

/media/user/images/upload/Lipiec/Lipiec 2023/Planty1.jpg

– Jesteśmy przed ważną inwestycją, na którą wiele osób czeka, wiele osób się nią interesuje, wielu osobom na niej zależy, ale również wiele osób martwi się tym czy my coś zepsujemy, czy to co będzie do zaproponowania w ramach istniejącego przecież od lat projektu będzie zrealizowane, w jakim zakresie, w jakiej jakości. Jestem głęboko przekonany o tym, że będziemy z tego miejsca zadowoleni, że będziemy z niego korzystać tak jak korzystamy z tężni i innych rzeczy, które już są zrewitalizowane – stwierdził Stefan Kolawiński.

Wcześniej gospodarz Solnego Grodu powiedział – Rewitalizacja miasta jest w toku. Myślę tutaj o miejscach, które już zostały zmienione i na pierwszym miejscu oczywiście Rynek, ale myślę również o budowie tężni solankowej i wielu miejscach w Bochni, które zostały zmienione. To jest proces, który się toczy. Do jego realizacji niezbędne są środki i chciałbym w tym miejscu podziękować pani poseł Józefie Szczurek-Żelazko, Urszuli Ruseckiej, Annie Pieczarce, ale również osobie, która w sposób bardzo jednoznaczny i bezpośredni zdobywa to co dla nas jest najbardziej istotne, czyli pozyskuje w naszym imieniu, lobbuje na naszą rzecz za środkami, które ułatwiają nam realizację zamierzeń. Myślę tutaj o panu Wiesławie Krajewskim.

Symbolicznym elementem rozpoczęcia prac rewaloryzacyjnych na Plantach było przykręcenie tablicy informacyjnej budowy, której dokonał burmistrz Stefan Kolawiński wraz z posłami: Józefą Szczurek-Żelazko i Wiesławem Krajewskim.

/media/user/images/upload/Lipiec/Lipiec 2023/Planty2.jpg

Fot. i info: UM Bochnia