Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-11-17 19:59:58 przez system

Robert Biernat nie kieruje już tarnowską policją

Mirosław Moryl objął 17 listopada stanowisko komendanta miejskiego policji w Tarnowie. Zastąpił ustępującego inspektora Roberta Biernata, bochnianina, który przez trzy lata kierował tarnowską jednostką policji.

Powierzone mi stanowisko to nie tylko zaszczyt, ale wielka odpowiedzialność. Będę czynił, co w mojej mocy, by społeczeństwo regionu tarnowskiego czuło się bezpiecznie – deklarował nowowybrany komendant. Na stanowiska zastępcy komendanta powołano młodszego inspektora Marka Puta oraz podinspektora Witolda Ślęzaka.

Podczas uroczystości w Sali Lustrzanej dokonano oficjalnego wprowadzenia następcy na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie oraz podsumowano dotychczasową działalność Roberta Biernata. – Ze swoich obowiązków wywiązywał się wzorowo. Robercie, zostawiasz jednostkę, która jest jedną z wiodących w województwie, można powiedzieć, że jedną z lepiej kierowanych w całym kraju – podkreślał inspektor Paweł Dzierżak, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie.

Były komendant zaznaczył, że z decyzją o złożeniu obowiązków służbowych nosił się już od dłuższego czasu i nie była powodowana względami politycznymi.

Foto: Paweł Topolski