Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-04-09 20:40:31 przez eb

Rocznica Zbrodni Katyńskiej - program obchodów

Zbliżaja się rocznica sowieckich mordów na Polakach w Katyniu. Burmistrz Miasta Bochnia zaprasza do wzięcia udziału w obchodach 81. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Program obchodów:

13 kwietnia

godz. 18:00 - Msza Święta w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej i katastrofy smoleńskiej - Bazylika św. Mikołaja

Urząd Miasta informuje, że w związku z panującą pandemią koronawirusa i ograniczeniami dotyczącymi udziału w uroczystościach kościelnych w Bazylice może przebywać jednorazowo maksymalnie 57 osób. Wszyscy zobowiązani są przez cały czas pobytu w świątyni do zakrywania nosa i ust. Należy także zachowywać wskazaną bezpieczną odległość miedzy sobą i zajmować miejsca w świątyni równomiernie. Uczestniczyć w Liturgii można również poprzez transmisję na stronie Parafii św. Mikołaja w Bochni: http://mikolajbochnia.pl/pl/4885/0/kamery-na-zywo-.html

godz. 19:00 - złożenie kwiatów pod pomnikiem przy ulicy Ofiar Katynia

15-18 kwietnia

II Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Echa Katynia”

Od 2020 roku „Echa Katynia” przyjęły formę międzynarodowego festiwalu filmowego. W tym roku przeprowadzony zostanie jedynie online, bowiem zgodnie z wytycznymi sanitarnymi kina pozostają zamknięte, a instytucje kultury nie mogą organizować wydarzeń z udziałem publiczności. Festiwal będzie miał miejsce w sieci w terminie 15-18 kwietnia 2021 r.

Instytut Pamięci Narodowej proponuje obejrzenie ponad 20 filmów z całego świata nawiązujących do tematyki totalitaryzmu. Zaproponowano także udział w debatach, spotkaniach z twórcami i warsztatach dla filmowców i amatorów.

Aby dołączyć do spotkań i debat lub wziąć udział w warsztatach należy jak najszybciej zarejestrować się na stronie www.totalitaryzmy.pl (ilość miejsc ograniczona), aby obejrzeć film trzeba na powyższej stronie kliknąć przy wybranym tytule w zakładkę „zarezerwuj seans”. Festiwalowe filmy są dostępne przez wszystkie dni jego trwania tj. 15-18 kwietnia 2021 r. Filmy rywalizują o Nagrodę Publiczności, każde dzieło można ocenić podczas seansu.

/media/user/images/upload/Marzec/Marzec 2021/81.png