Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-07-16 21:09:06 przez Czas2012

Rondo przy straży już funkcjonuje

Od dziś na skrzyżowaniu ulic Trudnej, Brzeskiej, Krzeczowskiej oraz Poniatowskiego w Bochni obowiązuje ruch okrężny. Prace trwały od kilku dni w nocy, aby nie blokować tego bardzo ruchliwego skrzyżowania w ciągu dnia. Na jezdni zostały wymalowane nowe znaki poziome.

Pojawiły się także odpowiednie znaki pionowe, w tym dodatkowe większe tablice informujące o zmianie organizacji ruchu. Aby zapewnić bezpieczeństwo policja skierowała w to miejsce dodatkowe patrole. Całość prac przy skrzyżowaniu powinna się zakończyć do końca lipca - informują urzędnicy Powiatu Bocheńskiego.

To skrzyżowanie jest od dawna newralgicznym miejscem. Najlepszym rozwiązaniem aby poprawić i upłynnić ruch jest skrzyżowanie o ruchu okrężnym. W pierwszym etapie wprowadzamy ruchu wokół tych istniejących budynków, aby sprawdzić czy rzeczywiście ten ruch okrężny w tym miejscu daje zakładany efekt. Docelowym rozwiązaniem jest przejęcie tych nieruchomości i wykonanie w tym miejscu ronda. Apeluję do kierowców o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.