Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-12-04 11:31:29 przez system

„Rowerem do pracy” – nagrody dla bezrobotnych

Centrum Pracy Ingeus w Bochni tętni życiem. W ramach akcji „Rowerem do pracy” przyznano nagrody dla uczestników programu aktywizacji zawodowej. Od 29 marca 200 bezrobotnych mieszkańców powiatu bocheńskiego uczestniczy w programie aktywizacyjnym realizowanym przez firmę Ingeus. Do tej pory 83 uczestników programu znalazło zatrudnienie, z czego ponad 70 proc. osób pracuje już ponad 3 miesiące.

W ramach dodatkowych działań motywacyjnych, Centrum Pracy Ingeus w Bochni zorganizowało akcję z nagrodami dla uczestników programu aktywizacji zawodowej. Nagroda główna to rower miejski, a w ramach wyróżnienia, m.in. telefon komórkowy, bony zakupowe. Wyróżnionych zostało 5 osób.

- Nieprzypadkowo to właśnie rower jest nagrodą główną w naszej akcji. Zdarza się, że uczestnicy programu mieszkają z dala od dostępnego transportu publicznego i muszą dojść kilka, a czasami nawet kilkanaście kilometrów do pracy – mówi Edyta Tomaszewska-Beściak, kierownik Centrum Pracy Ingeus w Bochni.

Nagrody zostały rozlosowane wśród uczestników programu, którzy w określonym czasie, realizując ustalony wcześniej z doradcą ds. zatrudnienia indywidualny plan działań, wykazali ponadprzeciętną inicjatywę i aktywność, w wyniku której osiągnęli określone cele, np. wyszukali określoną liczbę ofert pracy zgodną z ich profilem, umówili i odbyli określoną liczbę spotkań rekrutacyjnych z pracodawcą, czy w końcu podjęli zatrudnienie.

- W naszej codziennej pracy staramy się wykorzystywać różne formy pracy z uczestnikami programu sięgając też po niestandardowe rozwiązania, mając na uwadze jeden cel – podjęcie zatrudnienia. Angażujemy się również w lokalne sprawy Bochni, które mają znaczenie dla wszystkich mieszkańców. W ostatnim czasie wyszliśmy z inicjatywą i doprowadziliśmy wspólnie z pracodawcą, firmą Wawel S.A., do uruchomienia nowej linii komunikacyjnej Bochnia-Dobczyce do strefy ekonomicznej, dzięki czemu szanse na nowe zatrudnienie może zyskać nawet 300 osób. Doradzamy zainteresowanym w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, a także wspieramy naszych lokalnych pracodawców w procesach rekrutacji – mówi Edyta Tomaszewska-Beściak.

Średni czas kompleksowej aktywizacji zawodowej od momentu przystąpienia do programu podjęcia zatrudnienia to proces złożony i długotrwały, który trwa średnio 6 miesięcy. Dzięki programowi Ingeus, po 8. miesiącach od uruchomienia programu 83 bezrobotnych mieszkańców powiatu bocheńskiego znalazło pracę, a 59 osób (powyżej 70 proc.) jest zatrudnionych już od ponad 3 miesięcy. Ingeus dba o jakość podejmowanej pracy – celem jest trwałe zatrudnienie. Obecnie ponad połowa zawartych kontraktów to umowy o pracę, w tym na dłuższy niż rok oraz na czas nieokreślony.

Bocheńscy uczestnicy programu znaleźli zatrudnienie w wielu branżach, m.in. handlu, produkcji, oświacie, czy usługach. Program aktywizacji zawodowej obejmuje 200 osób bezrobotnych z powiatu bocheńskiego i zakończy się 30 listopada 2016 roku.