Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-03-20 19:18:35 przez system

Rozłam w powiatowej koalicji

Na zakończenie dzisiejszej sesji Rady Powiatu poprosił o głos radny PiS, Mariusz Zając. Wygłosił następujące oświadczenie:

  • W imieniu Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości wyrażam sprzeciw wobec formułowanych przez Starostę Ludwika Węgrzyna w ogólnopolskich mediach opinii na temat rzekomo antysamorządowego nastawienia Prawa i Sprawiedliwości . To niestety, kolejny już przykład wykorzystywania funkcji samorządowej do wyrażania zdania podważającego działania władz Rzeczpospolitej. Jednocześnie potępiamy sugerowanie nacisków politycznych w przypadku zmiany na stanowisku komendanta powiatowego Straży Pożarnej, powtarzanie niczym nie popartych tez o wpływie programu „rodzina 500+” na zwiększenie patologii w życiu społecznym oraz oskarżanie rządu o pogardę wobec samorządu z pozycji Starosty Powiatu Bocheńskiego, którą to funkcję, przypominam, pełni Pan dzięki poparciu udzielonemu przez nasz Klub.*

W rozmowie z Czasem radny Zając powiedział, że treść oświadczenia poparli jednogłośnie wszyscy członkowie Klubu PiS. Czy koalicja PiS – PSL rozpadnie się zatem jeszcze przed jesiennymi wyborami samorządowymi?

  • Koalicja trwa i trwa mać! – skomentował żartobliwie w kuluarach jeden z radnych, niezwiązany z PSL i PiS.