Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-09-05 20:02:22 przez system

Rusza budowa boisk sportowych w Rzezawie

31 sierpnia gmina Rzezawa, reprezentowana przez wójta Mariusza Paleja, podpisała umowę na wykonanie zadania pn. „Przebudowa boiska do piłki nożnej na pełnowymiarowe boisko trawiaste oraz boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową w Rzezawie”.

W ramach projektu wykonane zostanie pełnowymiarowe boisko sportowe trawiaste do piłki nożnej wraz z oświetleniem, trybunami o powierzchni płyty boiska 76x110 m oraz budowa boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią poliuretanową wraz z oświetleniem o wymiarach płyty 30x44 m przy ul. Wiśniowej w Rzezawie.

Boisko wielofunkcyjne będzie składać się z dwóch boisk do koszykówki, do piłki ręcznej i nożnej oraz do piłki siatkowej. Dodatkowo będą wykonane chodniki i ogrodzenie obiektu. Powierzchnia projektowanych obiektów wynosi : boisko do gry w piłkę nożną = 8360 m2, boisko wielofunkcyjne = 1320 m2.

Zadanie otrzymało dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki w wysokości 614.100,00 zł. Wartość podpisanej umowy opiewa na kwotę 1.399.690 zł. Termin wykonania zadania przypada na wrzesień 2018 r.

- To już kolejne z zapowiedzianych przedsięwzięć inwestycyjnych w rozwój bazy sportowej. Plac budowy został już przekazany wykonawcy i rozpoczęcia robót należy spodziewać się w ciągu kilku najbliższych dni – wyjaśnia wójt Mariusz Palej.