Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-07-12 12:47:09 przez Czas2012

Rusza budowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego

W piątek Adam Korta Starosta Bocheński oraz Jarosław Kycia dyrektor szpitala podpisali umowę na realizację inwestycji - budowy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bochni. Zakład wybuduje polska firma Wodpol.

ZOL wraz z hospicjum powstanie przy ul. Karolina w Bochni w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej. Obiekt ma być gotowy w ciągu dwóch lat. Inwestycja jest podzielona na dwa etapy: pierwszy przewiduje wybudowanie obiektu, na to firma ma rok, kolejny - to wykończenie obiektu i wyposażenie go w odpowiedni sprzęt. Zadanie pochłonie blisko 17, 9 mln zł. W budynku zaplanowano miejsce dla około 100 pacjentów w tym 24 hospicyjnych.

Obecnie Oddział Opiekuńczo-Leczniczy znajduje się w budynku Szpitala Powiatowego w Bochni. Dysponuje 20 miejscami. Potrzeby są jednak dużo większe.

Opieka nad osobami potrzebującymi długoterminowego wsparcia medycznego to wyzwanie współczesności. Od początku mojej kadencji wspólnie z zarządem powiatu zabiegaliśmy o to, by powstał taki obiekt na rzecz osób, które ze względu chorobę lub trudną sytuację życiową wymagają wyspecjalizowanej pomocy — mówi Starosta Bocheński Adam Korta

ZOL wybuduje firma Wodpol, spółka z Żywca pokonała 13 innych firm, które zgłosiły się do przetargu. Wodpol to polska firma budowla z wieloletnim doświadczeniem. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt inwestycji, w tym osiem medycznych. To między innymi: budowa Nowego Szpitala w Żywcu, rozbudowa pawilonu szpitala i lądowiska w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, budowa Kliniki Chirurgii Endoskopowej w Żorach czy Małopolskiego Centrum Pediatrii i Kompleksowego leczenia Dzieci z FASD.

W spotkaniu, które odbyło się w sali narad bocheńskiego starostwa, uczestniczył Ryszard Drożdżak Wicestarosta oraz przedstawiciele Zarządu Powiatu Bocheńskiego w osobach Jerzego Błoniarza oraz Marka Rudnika.

Info: Urząd Powiatowy

/media/user/images/upload/Lipiec/Lipiec 2021/projekt_zol_4.jpg

/media/user/images/upload/Lipiec/Lipiec 2021/www7.JPG