Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-09-15 15:17:28 przez system

Rusza Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Od czwartku 15 września w Małopolsce będzie można korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mapa to interaktywne narzędzie wykorzystujące rozwiązania opracowanego przez GUGiK Geoportalu. W nowym serwisie będzie można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa oraz samemu zgłosić zaobserwowane zagrożenie.

Informacje prezentowane na mapach będą uwzględniały zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Mapa pomoże wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja będzie weryfikować sygnały no zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, zostaną wprowadzone na mapę.

- Na terenie powiatu bocheńskiego będzie również można korzystać z możliwości umieszczania informacji w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Umieszczane w niej dane pomogą bocheńskiej policji wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego. Trzeba zaznaczyć, że Mapa została pozytywnie odebrana przez lokalne społeczeństwo, a włączenie obywateli w wybrane działania Policji pozwolą na poprawę poczucia bezpieczeństwa, dzięki możliwości wnikliwej weryfikacji każdego naniesionego zagrożenia – mówi mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji.

- W Komendzie Powiatowej Policji w Bochni powołano dwóch koordynatorów w/w programu. Natomiast wszyscy funkcjonariusze posiadają odpowiednią wiedzę i przeszkolenie z działania Mapy – dodaje.

Trzeba zaznaczyć, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.

W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.

Z mapą można zapoznać się TUTAJ