Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-08-10 08:34:58 przez system

Ruszyła modernizacja Centralnej Sterylizatorni w szpitalu

Szpital Powiatowy w Bochni będzie posiadał jedną z najnowocześniejszych w regionie centralnych sterylizatorni. W placówce rozpoczęły się prace budowlane przy tej długo oczekiwanej inwestycji

Centralna sterylizatornia – to kluczowe miejsce w Szpitalu, mające wpływ na bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego. Mycie, dezynfekcja i sterylizacja sprzętu medycznego, w szczególności narzędzi służących do wykonywania zabiegów operacyjnych odgrywają podstawową rolę w procesie zapobiegania zakażeń szpitalnych. Dotychczasowa sterylizatornia w szpitalu w Bochni funkcjonowała jedynie w ograniczonym zakresie, a wiele usług sterylizacyjnych szpital zlecał także podmiotom zewnętrznym.

- Okres dostosowania dotychczasowej sterylizatorni do nowoczesnych rozwiązań był ustalony już od 2006 roku jednak ze względu na brak środków był co roku przesuwany. W ostatnich latach systematycznie gromadziliśmy więc pieniądze na ten cel. Ze względu na wagę tej inwestycji dla jakości udzielanych świadczeń, a tym samym leczonych pacjentów zrealizujemy ją już w tym roku. Po tej inwestycji szpital w Bochni będzie mógł się pochwalić jedną z najwcześniejszych sterylizatorni w regionie, w której zastosowane zostaną najnowsze technologie sterylizacji sprzętu medycznego – podkreśla Jarosław Kycia, dyrektor szpitala w Bochni.

Sprawa modernizacji sterylizatornii była wielokrotnie przedmiotem zainteresowania i troski starosty bocheńskiego Ludwika Węgrzyna, Rady Powiatu, komisji zdrowia oraz rady społecznej szpitala.

- Cieszę się, że Szpital Powiatowy w Bochni zrealizuje tę długo oczekiwaną inwestycję jeszcze w tym roku. Z pewnością poprawi to bezpieczeństwo leczonych pacjentów i mieszkańców powiatu bocheńskiego – mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

W wyniku przeprowadzonego przetargu, wykonawcą tej inwestycji została firma Getinge Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, z którą 20 czerwca w siedzibie szpitala podpisano stosowną umowę. Zakończenie prac planowane jest na 10 grudnia. Koszt całej inwestycji, finansowanej z budżetu szpitala, szacowany jest na ponad 2 miliony złotych.