Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-03-28 14:58:17 przez system

Rynek: pokaz nowoczesnych kotłów

W niedziele 9 kwietnia na płycie rynku w Bochni odbędzie się pokaz kotłów na paliwo stałe, spełniających wymogi ekoprojektu. Urząd Miasta zaprasza mieszkańców, zainteresowanych wymianą niskoemisyjnych urządzeń grzewczych na prezentację kotłów, która odbędzie się na płycie rynku w godzinach 10:00 – 14:00. Swoje produkty przedstawią producenci: Defro, HKS Lazar, Spółdzielnia Metalowo-Odlewnicza „Ogniwo”, SAS, Z.Ś. Greń sp.j.

Celem prezentacji będzie wystawa kotłów spełniających wymagania Ekoprojektu – czyli takich urządzeń grzewczych, które od 1 stycznia 2020 roku dopuszczone do sprzedaży muszą spełniać wymogi, określone w przepisach rozporządzenia Komisji UE.

W wydarzeniu będzie uczestniczył także ekodoradca, który przedstawi podstawowe wymagania tzw. „Uchwały antysmogowej dla Małopolski”, które zaczną obowiązywać od 1 lipca 2017 roku na terenie całego województwa małopolskiego.

Od 1 lipca 2017 roku nie będzie możliwa w Małopolsce instalacja kotła na węgiel lub drewno lub kominka na drewno o parametrach emisji gorszych niż wyznaczone w unijnych rozporządzeniach w sprawie ekoprojektu.