Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-08-20 19:21:27 przez eb

Rzezawa: inwestycja w „Mały Koniec” w Borku

Rusza jedna z największych inwestycji drogowych w historii Gminy Rzezawa. Wójt Mariusz Palej 20 sierpnia 2019 r. podpisał umowę na kompleksową modernizację drogi „Mały Koniec” w Borku. Zadanie to będzie kosztować niespełna 2,5 mln zł, z czego 1,2 mln zł pozyskano ze środków zewnętrznych.

Droga „Mały Koniec” w Borku prowadząca do osiedla mieszkalnego należy do najczęściej uczęszczanych dróg gminnych. Obecnie jest ona już w złym stanie technicznym i posiada liczne ubytki w jezdni. Dodatkowym jej minusem jest to, że jest wąska (ok. 3,5 m szerokości) i nie posiada chodnika, przez co piesi są zmuszeni poruszać się po ruchliwej jezdni.

Wkrótce to jednak się zmieni i mieszkańcy doczekają się realizacji tej długo oczekiwanej inwestycji. Droga „Mały Koniec” w Borku zostanie znacząco poszerzona i będzie posiadała dwa pasy ruchu o łącznej szerokości 5 m. Wymieniona na nową zostanie także jej nawierzchnia. W ramach tej inwestycji na całej długości drogi powstanie również chodnik o szerokości 2 m. Zostanie tam ponadto wybudowana m.in. nowa kanalizacja deszczowa. Zaprojektowano tam także dwa progi zwalniające oraz wyniesione przejście dla pieszych.

– Od samego początku sprawowania przeze mnie urzędu staram się robić wszystko, co tylko w mojej mocy, aby podnieść komfort życia i bezpieczeństwo mieszkańców gminy Rzezawa. (...) Oprócz właśnie rozpoczętej inwestycji drogowej w Borku przygotowujemy się także do innych ważnych zadań drogowych. Wśród nich jest m.in. budowa nowej drogi za szkołą w Rzezawie oraz modernizacja ulicy Słonecznej – mówi Wójt Mariusz Palej.

Remont niespełna kilometrowego odcinka drogi „Mały Koniec” w Borku ma zakończyć się do 20 grudnia bieżącego roku. Rozpocznie się on od rozbiórki istniejących przepustów i kanalizacji deszczowej oraz demontażu obecnej nawierzchni drogi. Następnie zostanie wykonana nowa warstwa podbudowy drogi. Wyprofilowane będą także jej koryta. Potem nastąpią natomiast już prace przy budowie nowej nawierzchni drogi oraz chodnika, a także pozostałych jej elementów.