Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-08-24 11:59:11 przez system

Rzezawa: podpalił ozdobne drzewka

Bocheńscy Policjanci ustalili sprawcę podpalenia drzewek ozdobnych, do którego doszło w ubiegłym tygodniu w miejscowości Rzezawa. Pociągnięty do odpowiedzialności sprawca przyznał się do winy i zobowiązał naprawić wyrządzoną szkodę. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego przestępstwo zniszczenia mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

W ubiegłym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Bochni zgłosił się mieszkaniec Rzezawy, który złożył zawiadomienie o zniszczeniu ozdobnych drzewek typu tuja, rosnących na jego posesji. W nocy, około godziny 3:00 nieznany sprawca podpalił rosnące tuż przy ogrodzeniu drzewka, które szybko zajęły się ogniem. Na szczęście właściciel posesji, który chwile później obudził się i zauważył płonące drzewka sam zdołał je ugasić.

Policjanci z wydziału kryminalnego już następnego dnia, w trakcie pracy operacyjnej uzyskali informacje na temat sprawcy tego zdarzenia. Okazał się nim być 20 latek, który wracając z kolegami z ogniska, na którym wcześniej spożywał alkohol, podpalił drzewka i uciekł. W trakcie przesłuchania chłopak wyraził skruchę i zobowiązał się naprawić wyrządzone szkody. Z uwagi na to, iż wartość strat szacowana jest na blisko 2000 złotych, policjanci przedstawili sprawcy zarzut popełnienia czynu, który zgodnie z przepisami kodeksu karnego wypełnia znamiona przestępstwa zniszczenia mienia, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.