Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-07-02 20:01:09 przez system

Rzezawa powitała lato

W minioną sobotę 29 czerwca w Łazach, gmina Rzezawa Powitała Lato. Impreza, która została wpisana już na stałe do kalendarza gminnych wydarzeń kulturalnych, przyciąga co raz więcej osób, które w ten właśnie sposób rozpoczynają najcudowniejszy i najbardziej wyczekiwany okres w roku, jakim są wakacje.

Imprezie od samego początku towarzyszy Biesiada Wiejska, podczas której odbywa się konkurs kulinarny pn. Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów. W tym roku stoiska zostały przygotowane przez Świetlice Wiejskie z terenu Gminy Rzezawa oraz miejscową Winnicę nad Dworskim Potokiem. Na stołach znalazły się dziesiątki wspaniałych potraw, które kusiły widokiem i smakiem licznie przybyłych smakoszy.

Jury w składzie: Mariusz Palej - Wójt Gminy Rzezawa, Agnieszka Sotwin - Radna Gminy Rzezawa oraz Alicja Bielak postanowiło przyznać równorzędne I miejsce wszystkim biorącym udział w konkursie. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody finansowe ufundowane przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie oraz nagrody rzeczowe przekazane przez Nadwiślańską Grupę Działania E.O. CENOMA ze Szczurowej.

Podczas, gdy przy suto zastawionych stołach, trwała degustacja, organizatorzy zadbali o strawę dla ducha. Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Ireneusz Baran, miejscowy muzyk, który wprowadził wszystkich w biesiadny nastrój, wykonując kilka utworów, na zapomnianym już w dzisiejszych czasach instrumencie, harmonijce ustnej. Następnie w układzie tanecznym zaprezentowały się dzieci ze Świetlicy w Łazach. Kolejnym punktem programu był koncert laureatki Młodych Talentów 2018 Anny Jędrzejek, która wraz z zespołem, wykonała znane polskie przeboje, a swoim głosem i charyzmą porwała publiczność do wspólnego śpiewania. Następnie na scenie pojawił się rodzinny duet, czyli Klaudia i Mariusz Kołodziej, którzy rozgrzali publiczność przed Gwiazdą Wieczoru.

Po występach lokalnych artystów i zespołów scenę przejął, niecierpliwie wyczekiwany przez licznie przybyłą publiczność, zespół ZBÓJE. Podczas koncertu, kapela promująca muzykę oraz folklor góralski, porwała publiczność znanymi hitami jak i nowościami, m.in.: I znowu nie przespana noc, Życie to tylko chwila, Ze mną bądź, czy Baciarka. Żywiołowo reagująca widownia, doczekała się kilku bonusów i nie chodzi tutaj o darmowe płyty – choć warto zaznaczyć, że też takowe były! Zespół ZBÓJE, w ramach koncertu, zupełnie za darmo, postanowił ogolić fana, a dwóch innych nauczyć tańca góralskiego, po czym panowie złożyli przysięgę góralską. Wykonane usługi barberskie i taneczne wywołały ogrom uśmiechu na twarzach zgromadzonej publiczności.

Rozbawiona publiczność w Łazach, po wspaniałym koncercie kapeli ZBÓJE i kilku bis-ach, bawiła się do białego rana przy dźwiękach muzyki zespołu WIKING.