Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-07-16 10:40:12 przez Czas2012

Rzeźnicka nadal w drugą stronę

Podczas ostatniego posiedzenia radny Krzysztof Sorka przedłożył Komisji Budżetowej dwa wnioski o zmianę ruchu pojazdów w centrum Bochni. Jednak, jak wynika ze słów Rafała Noska z wydziału inwestycji UM, żadnych zmian póki co nie należy się spodziewać.

Krzysztof Sroka wnioskował o to, by przywrócić ruch na ul. Rzeźnickiej do stanu sprzed remontu Rynku – „Uważam, że kiedy otwarto pierzeję zachodnią Rynku i ruch samochodów odbywa się w lewo, ten pas ustanowiony wtedy, kiedy był robiony remont pierzei (…) miał sens. Obecnie dochodzi do takiej sytuacji, że na ul. Kmity jest kilka firm, które prowadzą swoją działalność handlową i przejechanie tam samochodem, wyjazd z tej ulicy Kmity, to jest tragedia.

Jednak w czasie Komisji Rewizyjnej Rafał Nosek poinformował radnych, że „w obecnej chwili nie planujemy zmieniać ruchu na ul. Rzeźnickiej (…). W perspektywie czasu być może podejmiemy decyzje, dokonamy oceny ruchu i damy znać.

Druga zmiana dotyczyła przywrócenia ruchu, jaki był na ulicy Dominikańskiej i Sutoris. Ten wniosek z kolei nie odpowiadał przewodniczącemu Bogdanowi Kosturkiewiczowi, który zwracał uwagę, że rewitalizacja zakładała utworzenie stanowisk dla taksówkarzy, a taka organizacja, jaka jest obecnie, w dużym stopniu ułatwia również komunikację dla mieszkańców i dostawców PSS Społem.

DML