Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-06-11 14:24:01 przez system

Są jeszcze uczciwi ludzie...

Postawa obywatelska godna naśladowania – zgłosił się na policję z 1000 złotych, które znalazł na terenie Bochni

10 czerwca z oficerem dyżurnym bocheńskiej policji skontaktował się 24-letni mieszkaniec Bochni, przekazując mu 1000 złotych, które wcześniej znalazł w jednym z bocheńskich bankomatów. Mężczyzna zauważył wystające z urządzenia pieniądze w chwili, kiedy sam chciał z niego skorzystać.

Z uwagi na to, iż przez dłuższy czas nikt nie wrócił się po pieniądze, 24-latek postanowił przekazać gotówkę policjantom celem zwrócenia jej właścicielowi. Według oświadczenia znalazcy wyglądało to tak, jakby ktoś wypłacił gotówkę i z roztargnienia nie zabrał jej ze sobą, chociaż trzeba też wziąć pod uwagę awarię urządzenia.

Policjanci wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do wypłacenia gotówki. W tej sprawie już skontaktowali się z właścicielem bankomatu, a wszystko po to, by zwrócić pieniądze prawowitemu właścicielowi. Bardzo pomocny policjantom będzie również monitoring, na którym kamery mogły uchwycić przebieg tego zdarzenia.

Postawa mieszkańca Bochni zasługuje na uznanie i jest przykładem praworządności. Coraz więcej osób decyduje się na przekazywanie policji takich znalezisk jak: pieniądze, dokumenty czy telefony, celem zwrócenia właścicielowi.

- Przypominamy, że w przypadku kiedy zatrzymamy taką znalezioną rzecz, czy też pieniądze, popełniamy przestępstwo przywłaszczenia cudzej rzeczy, za które grozi kara do 3 lat więzienia – instruuje mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji.