Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-04-07 11:44:24 przez system

Sarny głównymi sprawczyniami świątecznych kolizji

W okresie Świąt Wielkanocnych (od 3 do 6 kwietnia) policja odnotowała na bocheńskich drogach 7 kolizji drogowych oraz zatrzymała dwóch nietrzeźwych kierujących.

W tym czasie nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, czyli zdarzenia, w którym uczestnicy odnieśli poważne obrażenia ciała lub stracili życie.

Jednak nie obyło się bez kolizji drogowych, których w tym roku odnotowano 7. Najwięcej zdarzeń miało miejsce w piątek i sobotę. Niedziela i poniedziałek były pod tym względem bardzo spokojne, gdyż nie odnotowano w tym dniu żadnych kolizji.

Do poniedziałku wydawało się, że tegoroczne święta będą wolne od nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Niestety, właśnie w tym dniu policjanci w trakcie kontroli drogowych ujawnili dwóch kierowców na „podwójnym gazie”. Pierwszy z nich o godzinie 10:20 w Gawłówku kierował rowerem po drodze publicznej, mając w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu, a drugi z nich, w Sobolowie, kierował osobowym oplem, mając w wydychanym powietrzu blisko 2 promile alkoholu.

Dla porównania - w 2014 roku, podczas Świąt Wielkanocnych odnotowano jeden wypadek drogowy, 7 kolizji drogowych, a policjanci ujawnili dwóch nietrzeźwych kierowców.

Zestawienie zdarzeń

3 marca 2015, godzina 11:03, Rajbrot – kolizja drogowa

kierujący samochodem osobowym citroen berlingo w Lipnicy Górnej nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki VW golf i najechał na tył tego pojazdu, doprowadzając do kolizji drogowej. Uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi, sprawca kolizji drogowej ukarany mandatem karnym i karnymi punktami.

Godzina 12:04, Grobla – kolizja drogowa

W Grobli kierująca samochodem seat cordoba na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w znak drogowy, po czym przejechała na przeciwny pas ruchu i wjechała do przydrożnego rowu, uderzając w przepust betonowy, ukarano ją mandatem karnym i karnymi punktami.

Godzina 12:45, Bochnia ul. Partyzantów – kolizja drogowa

Nieznany kierujący uderzył w jej pojazd m-ki ford focus, powodując jego uszkodzenie po czym oddalił się w nieznanym kierunku, jeden z zapisów z monitoringu Galerii Rondo uchwycił pojazd, którego kierowca najprawdopodobniej mógł być sprawcą zaistniałego zdarzenia lecz w toku dalszych czynności pojazd ten został wykluczony z zaistniałego zdarzenia wobec powyższego nawiązano kontakt telefoniczny z obsługą monitoringu Galerii, którą zobowiązano do zabezpieczenia nagrań z pozostałych kamer monitorujących ul. Partyzantów Boczną w celu dalszej weryfikacji pojazdu, który uczestniczył w zdarzeniu
Drogowym.

Godzina 17:34, Ubrzeż – kolizja z sarną

Pod jadący samochód marki renault scenic wbiegła sarna, doprowadzając do kolizji i powodując uszkodzenia przedniej części w/w samochodu.

Godzina 11:11 – Krzeczów – kolizja drogowa

Według oświadczenia kierowcy oraz świadka Krzysztofa C. zam. Bratucice sprawca kolizji miał być kierujący samochodem bmw koi. ciemny na angielskich numerach rejestracyjnych, który w czasie wymijania ze zgłaszającym zjechał na jego pas. W wyniku zderzenia się samochodów lusterkami w samochodzie zgłaszającego suzuki splash zostało uszkodzone lewe lusterko oraz została rozbita lewa boczna szyba w drzwiach kierowcy. Wykonano czynności na miejscu zdarzenia. Zabezpieczono lusterko od samochodu bmw. Sporządzono dokumentacje. Zgłaszającego poinformowano o toku postępowania.

4 marca 2015, godzina 20:14, Ispina – kolizja z sarną

pod jadący samochód marki opel astra wbiegła sarna. doprowadzając do kolizji, w wyniku zaistniałego zdarzenia została uszkodzona przednia część pojazdu,

6 marca 2015, godzina 01:28, Krzeczów – kolizja z sarną

Na miejscu policjanci ustalili, że w Krzeczowie kierowca samochodeu VW passat, jadąc z Rzezawy w kierunku Bochni uderzył pojazdem w sarnę, która wbiegła na jezdnię z przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ przód samochodu.

Godzina 10:20, Gawłówek – kierowca w stanie nietrzeźwości

Funkcjonariusze WRD dokonali zatrzymania mężczyzny: który kierował po drodze publicznej rowerem w stanie nietrzeźwości: l bad: 0,74 mg/l, II bad; 0,77 mg/l.

Godzina 19:00, Sobolów – kierowca w stanie nietrzeźwości

Patrol WRD dokonał zatrzymania mężczyzny. lat 27, który kierował samochodem opeł vectra przy stwierdzonej zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu 0,89 mg/l i 0,84 mg/l, doprowadzając do kolizji drogowej, zjeżdżając co przydrożnego rowu i uderzając kierowanym pojazdem w betonowy przepust. Zatrzymano prawo jazdy kategorii B. Kierowca w wyniku zdarzenia doznał ogólnych potłuczeń ciała.