Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2022-12-27 23:53:30 przez KacperGlod

Sauna przy Parkowej od stycznia nieczynna. Jaki powód zamknięcia?

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni poinformował, że sauna przy ul. Parkowej od stycznia 2023 aż do odwołania nie będzie czynna. Powodem regulacje mające na celu zmniejszenie zużycia energii przez organy sektora publicznego.

We wtorek Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni wydał komunikat, w którym informuje o wyłączeniu sauny mieszczącej się przy ulicy Parkowej do odwołania. Sauna wyłączona zostanie z początkiem 2023 roku.

Powodem wyłączenia sauny jest przymus ograniczenia zużycia energii elektrycznej przez jednostki samorządowe. Wynika to z uchwalonej w październiku ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku. Według jej zapisów, w okresie od 1 grudnia 2022 r. do 31 grudnia 2023 r. kierownicy jednostek sektora finansów publicznych, zobowiązani są do zmniejszenia o 10% całkowitego zużycia energii elektrycznej w zajmowanych budynkach lub częściach budynków oraz przez wykorzystywane urządzenia techniczne, instalacje i pojazdy.

Przyczyną zamknięcia jest nałożenie na jednostki sektora finansów publicznych obowiązku zmniejszenia zużycia energii elektrycznej o 10% - poinformował MOSiR w komunikacie.