Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-01-22 15:07:47 przez system

ŚDM szansą dla bocheńskiej gastronomii

14 stycznia w sali narad Urzędu Miasta Bochnia, odbyło się spotkanie dotyczące wyżywienia pielgrzymów w trakcie Światowych Dni Młodzieży 201

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele kilkudziesięciu lokalnych przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą branży gastronomicznej. Celem spotkania było zaprezentowanie wspólnych obszarów współpracy w związku ze zbliżającymi się dniami młodych w Krakowie w 2016 roku, a bezpośrednio dotyczącej obszaru Strefy III Diecezji Tarnów oś Bochnia – Brzesko.

To wyjątkowe wydarzenie jest wyzwaniem logistycznym w wielu aspektach. Młodym pielgrzymom, którzy przybędą w tych dniach do Krakowa i Regionu należy zapewnić nie tylko właściwe przeżycie programu duchowego i poznanie piękna naszej ziemi, ale też m.in. zakwaterowanie i pełne, zgodne z normami, wyżywienie.

Szacuje się, że od 25 do 31 lipca, w Bochni, przebywać będzie około 10 tys. młodych, natomiast w okolicy dodatkowo około 5 tys. Ponadto, w tygodniu poprzedzającym główny napływ pielgrzymów, tj. od 18 lipca młodzież przebywać będzie również w innych małopolskich miejscowościach w ramach tzw. Tygodnia Misyjnego. To rysująca się szansa rozwoju gospodarczego, promocji lokalnych podmiotów i możliwość rozpowszechnienia polskiej tradycji kulinarnej, a przede wszystkim na obsługę w tych dnia ogromnej ilości klientów!

Warunki uczestnictwa w programie wyżywienia:
Wszystkie przygotowane posiłki powinny spełniać obowiązujące na terenie Polski prawo
w zakresie norm żywienia. Dzienna norma żywieniowa to 2630 kcal, odpowiednio: śniadanie – 790 kcal, obiad – 1050 kcal, kolacja – 790 kcal.

Zarejestrowani pielgrzymi będą mogli realizować specjalnie przygotowane talony tylko w punktach gastronomicznych (restauracjach, polach gastronomicznych i mobilnych punktach żywienia) mających podpisaną umowę i posiadających stosowne oznaczenie ŚDM 2016. We wszystkich tych miejscach obowiązywać będzie także normalne rozliczenie pieniężne, tak by każdy pielgrzym mógł płacić również gotówką za standardowe posiłki.
Udział w programie żywienia pielgrzymów dla jednego lokalu, wiąże się z obowiązkiem wykupienia odpowiedniej sublicencji do korzystania z logo ŚDM. Szczegóły tego rozwiązania zostaną podane w osobnej umowie z Komitetem Organizacyjnym ŚDM.

Wszystkie szczegółowe informacje związane z realizacją zadania wyżywienia dostępne są na stronie KO ŚDM 2016 pod adresem: www.krakow2016.com/wyzywienie, a także udzielane przez sekcję logistyki:
• poprzez mail: wyzywienie@krakow2016.com,
• telefonicznie: Sabina Michalska / tel. +48 511 985 648,
• osobiście, odwiedzając siedzibę KO ŚDM w Krakowie, przy ul. Kanonicza 14 – III p.
Ponadto wszystkich Przedsiębiorców zachęcamy do kontaktu z Dekanalnymi Komitetami Organizacyjnymi działającymi
w naszym mieście:
• Dekanat Bochnia Wschód (obejmujący Parafie w: Bochni, Chełmie, Cikowicach, Gierczycach, Łapczycy, Łężkowicach, Pogwizdowie i Sobolowie)
- bochniawschod.sdm@gmail.com
• Dekanat Bochnia Zachód (obejmujący Parafie w: Bochni, Borku, Brzeźnicy, Gawłowie, Krzeczowie, Krzyżanowicach, Mikluszowicach i Rzezawie)
- bochniazachod.sdm@gmail.com