Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-06-17 13:13:53 przez system

Sędziowie będą protestować

Jeśli ktoś wybiera się w czwartek 18 czerwca do sądu, to niech lepiej zmieni plany. Na ten dzień zapowiadana jest ogólnopolska akcja protestacyjna pod nazwą "Dość pracy za grosze". Akcja ta obejmuje pracowników wymiaru sprawiedliwości. Również w bocheńskim Sądzie Rejonowym planowany jest w niej udział.

Akcja organizowana jest przez NSZZ Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości i ma objąć swoim zasięgiem sądy na terenie całego kraju.

Organizatorzy protestu twierdzą, że są najbardziej dyskryminowaną grupą zawodową w budżetówce, a ich pensje pozostają na poziomie wynagrodzeń z lat 2008-2009 i nie są w stanie w żaden sposób zaspokoić bieżących potrzeb i pokryć kosztów utrzymania rodzin.

"Z przykrością stwierdzamy, że tylko my, szeregowi pracownicy sądownictwa, ponosimy konsekwencje kryzysu finansów publicznych. Obecnie jesteśmy najbardziej dyskryminowaną grupą zawodową, a nasze wynagrodzenia pozostają na poziomie wynagrodzeń z lat 2008-2009 i nie są w stanie zaspokoić bieżących potrzeb i pokryć kosztów utrzymania rodzin" - piszą organizatorzy akcji do ministra sprawiedliwości.

Ponieważ ta grupa zawodowa pozbawiona jest prawa do strajku, dlatego będzie uciekać się do środków, które nie są prawem zakazane: branie urlopów wypoczynkowych lub na żądanie, akcja plakatowa i informacyjna oraz akcja wysyłania do ministra sprawiedliwości jednogroszówek.