Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-05-23 10:18:04 przez system

Seniorzy gotowali z uczniami szkoły w Dąbrowicy

Podopieczni Dziennego Domu uczestniczą w różnego typu formach aktywizacji , tym razem mieli możliwość gotować z wicestarostą Józefem Mroczkiem, przewodnicząca Rady Powiatu Bernadettą Gąsiorek oraz uczennicami Zespołu Szkół w Dąbrowicy, a wszystko to działo się pod pieczą Anny Jop - nauczycielki gastronomi tamtejszej szkoły.

Z reguły to młodzież uczy się od starszych, tym razem role zostały odwrócone i seniorzy podczas kilkugodzinnych zmagań mogli nauczyć się przyrządzania gulaszu z indyka, piersi z kurczaka w cieście francuskim, sałatki z rukoli, surówki wiosennej, deseru z kaszy jaglanej, bananów i kiwi, a także napoju ze szpinaku.

Dzienny Dom to miejsce, w którym osoby powyżej 60 roku życia z Powiatu Bocheńskiego mogą wspólnie spędzać czas od poniedziałku do piątku i korzystać z zajęć aktywizujących, socjalnych czy kulturalno – oświatowych. Realizowane działania mają na celu poprawę funkcjonowania uczestników poprzez różnego rodzaju zajęcia.

Seniorzy korzystają z całodziennej opieki, zajęć gimnastycznych, rehabilitacyjnych i muzykoterapeutycznych. Integracyjny charakter mają również zajęcia plastyczne. Ponadto odbywają się koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, wyjścia do kina czy na przedstawienia.