Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-04-11 07:58:35 przez system

Sesja Papieska w Civitas Christiana

Symbolicznym przejściem przez Bramę Miłosierdzia w Bazylice św. Mikołaja i modlitwą do Bożego Miłosierdzia o rychłą beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego w środę, 6 kwietnia, rozpoczęła się Sesja Papieska pt. "Deo et Patriae - Spojrzenie w przyszłość w nauczaniu św. Jana Pawła II i ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego".

Po powitaniu przybyłych gości w Oratorium św. Kingi przez Halinę Muchę – przewodniczącą Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Bochni można było obejrzeć film ”Tajemnica tajemnic” Agnieszki Porzezińskiej i Pawła Sobczyka oraz wysłuchać wykładu ks. dra Wojciecha Gałdy, proboszcza Parafii p.w. św. Mikołaja w Bochni, pt. “Tożsamość narodowa w nauczaniu Jana Pawła II”.

Złożono także kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II na Placu Sanktuaryjnym. Ulubione melodie św. Jana Pawła II wykonała Kapela Gwarki Bocheńskie.

W sesji uczestniczyli: Stanisław Pażucha (przewodniczący Rady Okręgu Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Krakowie), władze i dyrektorzy jednostek podległych samorządowi terytorialnemu, dyrektorzy, uczniowie i nauczyciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, członkowie oraz sympatycy stowarzyszenia.