Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-04-08 08:59:36 przez system

Sieci na gimnazjalistów zarzucone

W czwartek 7 kwietnia w sali gimnastycznej I LO rozpoczęła się Giełda Informacji Zawodowej, będąca formą prezentacji szkół średnich w terenu powiatu bocheńskiego.

Giełda jest przeznaczona dla gimnazjalistów z klas trzecich, którzy stoją przed wyborem dalszej nauki. Ponieważ od kilku lat, wskutek głównie czynników demograficznych, spada liczba potencjalnych chętnych do szkół średnich, o każdego z nich trwa intensywna rywalizacja. Zamysłem giełdy jest zebranie w jednym miejscu wszystkich szkół, by w sposób przystępny gimnazjaliści mieli pełny obraz oferty edukacyjnej z terenu całego powiatu.

W tegorocznej Giełdzie uczestniczą wszystkie szkoły średnie z terenu powiatu, nawet te nie podlegające starostwu (zespół szkół w Żegocinie i wiśnicki Plastyk). Szkoły prześcigają się w pomysłach, by zwrócić na siebie uwagę gimnazjalistów (w czwartek było ich ok. 600), stąd unoszące się w powietrzu drony, pokazy walki wręcz, bezpłatne strzyżenie włosów czy serwowane wymyślne przekąski.

W czasie Giełdy został też zaprezentowany nowy spot reklamowy szkół średnich z Bocheńszczyzny. Ma on formę filmowego trailera i został nakręcony w języku angielskim (z polskimi napisami). Dostępny jest na kanale YouTube, można także zobaczyć go TUTAJ

Piątek jest drugim (i ostatnim) dniem Giełdy, która potrwa do godz. 14.