Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-03-16 19:09:56 przez system

Sieci na gimnazjalistów zarzucone

Około 600 gimnazjalistów z terenu całego powiatu, ale także z Brzeska, Kłaja i Niegowici przybyło w czwartek 16 marca do sali gimnastycznej I LO w Bochni na tradycyjną Giełdę Informacji Zawodowej.

Giełda jest niczym innym jak prezentacją dorobku szkół średnich z terenu całego powiatu, które chwalą się tym, co mają najciekawsze w swojej ofercie edukacyjnej i czym mogą zachęcić potencjalnych pierwszaków do przekroczenia swoich progów. A ponieważ o tych ostatnich jest coraz trudniej, szkoły prześcigają się w pomysłowości, by to właśnie na ich ofertę zwrócono uwagę.

Były więc pokazy walki wręcz, degustacje potraw i napojów, prezentacje możliwości drukarek 3D, pokazy mody fryzjerskiej, nad głowami gości latały drony, a pomiędzy ich nogami przemykały samobieżne roboty. Stoiska szkół (niektóre nawet stylizowane na XIX-w. salony literackie) kusiły wielobarwnymi ulotkami i gadżetami.

Giełdę połączono z dniami otwartymi szkół. I tak 16-17 marca będzie można odwiedzić Zespół Szkół Nr 2, Zespół Szkół Nr 3 i SOSW, natomiast I Liceum Ogólnokształcące i II Liceum Ogólnokształcące zaprosiło w swe progi 16 marca. 25 kwietnia odbędą się Dni Otwarte w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie, a 23 maja zaprasza Bursa Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego.

Giełda to nie tylko oferty szkół. Na zagubionych i niemających jeszcze planów na przyszłość absolwentów gimnazjów oczekiwali pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bochni a oraz Ochotniczych Hufców Pracy, a z aktualną sytuacją na rynku pracy zapoznawali uczniów doradcy z Powiatowego Urzędu Pracy.

Organizatorem Giełdy, która czynna będzie także w piątek 17 marca, jest Starostwo Powiatowe oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.