Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-03-18 15:33:36 przez system

Skonfiskowano automaty do gry

Kontrole prowadzone przez policjantów i celników w lokalach z automatami do gier po raz kolejny zaowocowały zatrzymaniem nielegalnych maszyn.

17 marca bocheńscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Krakowie skontrolowali 4 lokale na terenie powiatu bocheńskiego, wobec których istniały uzasadnione podejrzenia, że odbywają się tam nielegalne gry na automatach. W trakcie kontroli w 3 punktach w Bochni oraz w jednym, zlokalizowanym na terenie Rzezawy ujawniono i zabezpieczono w sumie 10 automatów, które zgodnie z prawem mogą znajdować się jedynie w kasynach.

Ujawnione maszyny działały niezgodnie z obowiązującym przepisami ustawy o grach hazardowych i dlatego zostały zatrzymane. W najbliższym czasie dalsze postępowanie prowadzone już przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Krakowie ukierunkowane będzie na wyciągnięcie konsekwencji wobec osób zajmujących się tym nielegalnym procederem.

- Kontrole takie jak te przeprowadzone 17 marca nie są pierwszymi na terenie powiatu bocheńskiego. Ostatnia taka akcja miała miejsce w lutym, kiedy to policjanci i celnicy zatrzymali 11 nielegalnie funkcjonujących automatów do gier – wyjaśnia mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji.