Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-08-16 11:03:57 przez system

Sołtys z Lipnicy drugi w Małopolsce

Z inicjatywy Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów od roku 1999 urządza się konkurs na najlepszego sołtysa w naszym województwie. W tym roku drugie miejsce zdobył pan Grzegorz Sienkiewicz z Lipnicy Murowanej.

Najlepszym sołtysem 2017 okazał się Józef Franczyk z Melsztyna (gmina Zakliczyn) zaś trzecie miejsce przypadło Arturowi Seniukowi z Lewniowa, w gminie Gnojnik.

Sołtysi otrzymali odpowiednio: 25, 15 i 10 tys zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na dofinansowanie sołeckich inicjatyw.

„Doskonale wiemy, że dobry sołtys to przede wszystkim doskonałyorganizator. Podejmując inicjatywy w swoich małych ojczyznach nietylko rozbudza aktywność lokalnej społeczności, ale przede wszystkim sprawia, że mieszkańcy mają poczucie przynależności do wspólnoty w której żyją”. – powiedział marszałek Jacek Krupa podczas tegorocznej gali Konkursu.

Tradycją Konkursu jest, że jego doroczny finał organizuje laureat z poprzedniego roku. W tym roku gopodarzem był pan Jan Szczepański z Brzezinki, który nosi tytuł Sołtysa 2016.