Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-03-29 10:46:46 przez system

Spokojne święta na drogach

W świąteczny weekend policjanci z bocheńskiej „drogówki” zanotowali pięć, raczej niegroźnych, kolizji drogowych oraz ujawnili jednego nietrzeźwego kierowcę. Statystyki te nie odbiegają zasadniczo od ubiegłorocznych.

Sobota, 26 marca, godzina 17:28 – Bochnia ul. Krakowskie Przedmieście – kolizja drogowa
Kierujący samochodem osobowym marki volkswagen nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wskutek czego utracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w bramę wjazdową przydrożnej posesji. Mężczyzna był trzeźwy, został ukarany mandatem i punktami karnymi.

26 marca, godzina 22:25 – Damienice - kolizja drogowa
Kierowca osobowego bmw, jadąc na prostym odcinku drogi, w skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Kierowcy i pasażerom nic się nie stało. Mężczyzna był trzeźwy, został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Niedziela, 27 marca, godzina 22:37 – Zagórzany – kolizja drogowa
Kierowcy samochodu marki ford oraz osobowego bmw, jadąc drogą wojewódzką nr 966, w trakcie manewru wymijania nie zachowali szczególnej ostrożności, doprowadzając do zderzenia zewnętrznymi lusterkami pojazdów. Obaj był trzeźwi, z uwagi na współwinę zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Poniedziałek 28 marca, godzina 12:50 – Bochnia, skrzyżowanie ulic Hutnicza i Wygoda – kolizja drogowa
Kobieta, kierująca samochodem osobowym audi A3 na skrzyżowaniu ulic nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierowcy samochodu osobowym marki honda, doprowadzając do kolizji drogowej. Kieowcy byli trzeźwi, sprawczyni została ukarana mandatem i punktami karnymi.

28 marca, godzina 16:08 – Ispina – kolizja drogowa
Kierująca samochodem volkswagen golf, jadąc drogą przez Ispinę, potrąciła dzika, który wbiegł na drogę z przydrożnych zarośli.

28 marca, godzina 23:30 – Bochnia, ulica Trudna – kierowca w stanie nietrzeźwości
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego opla astry. Badanie stanu trzeźwości 23-letniego kierowcy wskazało stan nietrzeźwości z wynikiem 1,22 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 23-latek kierował oplem nie posiadając prawa jazdy. W najbliższym czasie zatrzymany kierowca odpowie za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, jak również za wykroczenie kierowania pojazdem mechanicznym bez stosownych uprawnień.

- W analogicznym okresie 2015 roku bocheńscy policjanci zanotowali 7 kolizji drogowcy i zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców – informuje mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji.