Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-09-28 22:05:45 przez Czas2012

Spotkanie przedwyborcze Mariusza Zająca

W Parku Rodzinym na Uzborni odbył się w sobotę (28.09) piknik przedwyborczy Mariusza Zająca, kandydata na posła z listy Prawa i Sprawiedliwości. Podczas spotkania kandydata poparł zarówno poseł prof. Włodzimierz Bernacki jak i wicemarszałek sejmu prof. Ryszrd Terlecki.

Spotkanie miało na celu bliższe przedstawienie kandydata do ław sejmowych jakim jest Marusz Zając, pełniący obecnie funkcję dyrektora basenu w Proszówkach oraz radnego powiatowego. Podczas przemówień kandydaci PiS nie tylko przedstawiali osobę kandydata i zachęcali do udziału w wyborach ale przybliżyli także znany już wszystkim program wyborczy, składjący się z wielu programów socjalnych. Najpopularniejsze z nich to oczywiście programy "plus". To co mogło jednak wprawić w lekką konsternację to słowa wicemarszałka Terleckiego, który podkreślał, że PiS dba o tradycję i kulturę i jak można wywnioskować także o pamięć historyczną. W kontekście wycofania się PiS z ustawy o IPN te słowa jednak trochę zadziwiały.

Głównym jednak akcentem spotkania było zachęcenie mieszkańców do głosowania na kandydata z Bochni, jakim jest Mariusz Zając. Prof. Bernacki podkreślił, że do tej pory pełnił tylko rolę "substytutu" gdyż sam nie pochodzi z Bochni a sprawami Bochni musiał się zajmować. Obecnie pojawia się szansa by miasto Bochnia miało swojego własnego przedstawiciela w szeregach posłów.

pw