Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-12-16 21:24:13 przez Czas2012

Spotkanie wigilijne, loteria i żywe zwierzęta

W niedzielę na ulicy Solnej przy szybie Sutoris odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne dla Mieszkańców Bochni zorganizowane przez Urząd Miasta. Spotkanie było okazją do złożenia świątecznych życzeń przez burmistrza, podzielenia się opłatkiem z mieszkańcami oraz zabrania do domu sianka i gałęzi choinkowych.

W programie nie zabrakło występów wokalno-artystycznych i tanecznych przygotowanych przez Miejskie Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka”, Szkoły Podstawowe nr 1, 2 i 4, Miejskie Przedszkole nr 1, podopiecznych Fundacji „Młode Talenty” oraz Szkołę Tańca „Dance & Fitness House”.

Wśród atrakcji był także kiermasz ozdób bożonarodzeniowych przygotowanych przez podopiecznych bocheńskiej "Ochronki", Warsztatów Terapii Zajęciowej z Proszówek oraz Domu Dziecka w Bochni, a także żywe zwierzęta zagrodowe.

Bocheńskie Spotkanie Wigilijne było także finałem międzyszkolnego konkursu plastycznego „Eko Choinka”.

Organizatorzy zadbali również o ciepły poczęstunek, który przygotowany został przez "Gospodę nad Rabą", a świąteczne wypieki zaserwowali podopieczni MCDiM „Ochronka”.

Niewątpliwie największe emocje wzbudziła Świąteczna Loteria Charytatywna. Każdy zakupiony los był gwarancją jednej z 870 nagród, a ci, którzy mieli trochę więcej szczęścia dodatkowo mogli otrzymać jedną z kilkudziesięciu nagród głównych jak np. telewizor.

Całkowity dochód z loterii przeznaczony zostanie na pomoc dla malutkiego Oliwiera, podopiecznego Fundacji Auxillium.

Info: UM
fot. Łukasz Chojecki / Konrad jopek