Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-12-22 19:56:15 przez system

Spotkanie wigilijne w WTZ Proszówki

W poniedziałek 21 grudnia w pomieszczeniach Warsztatu Terapii Zajęciowej w Proszówkach odbyło się tradycyjne Spotkanie Opłatkowe. Podopieczni placówki dla zaproszonych gości przygotowali występ artystyczny pełen pięknych świątecznych życzeń i kolęd.

Wśród przyjaciół i darczyńców wspierających codzienną pracę placówki byli obecni: starosta bocheński Ludwik Węgrzyn, burmistrz Bochni Stefan Kolawiński, skarbnik Miasta Grażyna Zioło, wójt Gminy Bochnia Marek Bzdek i zastępca wójta Ewelina Makowska, radni Powiatu: Krzysztof Kołodziejczyk, Stanisław Bukowiec, Mariusz Zając, radny miejski Eugeniusz Konieczny, przedstawiciel PCPR Bochnia Tomasz Sieczka, a także liczni przedstawiciele zakładów pracy i osoby prywatne, oraz rodzice i opiekunowie uczestników.

Wspólną modlitwę poprowadzili zaprzyjaźnieni z placówką duszpasterze ks. Krzysztof Duda – proboszcz parafii w Krzyżanowicach, ks. Stanisław Kania, wikariusz i ks. Kanonik Roman Rak.

W czasie łamania się opłatkiem i składania życzeń nie zabrakło drobnych wzruszeń i szczerych, płynących prosto z serc, świątecznych życzeń. Do przybyłych gości i uczestników placówki świąteczne słowo skierowali starosta bocheński, burmistrz oraz Krzysztof Kołodziejczyk, który przy okazji składanych życzeń zaprosił podopiecznych WTZ na zabawę karnawałową do restauracji ”Panorama” w Starym Wiśniczu. Józef Mikulski, jako przedstawiciel rodziców - uczestników WTZ - zwrócił się do obecnych władz i sponsorów z podziękowaniami za pomoc w finansowaniu działalności WTZ i codzienne wspieranie rehabilitacji osób z niepełnosprawnością. Gdy już wszystkie życzenia zostały wypowiedziane wszyscy goście zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu.