Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-05-03 11:38:52 przez system

Spotkanie z Konradem Berkowiczem

W poniedziałek 6 maja odbędzie się spotkanie z Konradem Berkowiczem, młodym politykiem zaproszonym do Bochni przez środowiska prawicowe i patriotyczne. W zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego Konrad Berkowicz jest kandydatem na europosła z województwa małopolskiego i świętokrzyskiego z ramienia powstałego w styczniu tego roku ugrupowania propolskiego pod nazwą: Konfederacja KORWiN, Braun, Liroy, Narodowcy.

Konrad Berkowicz z wykształcenia jest informatykiem. Ukończył studia wyższe na tym kierunku na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Współpracował z Uczelnianym Centrum Informatyki AGH. Studiował także filozofię na Uniwersytecie Warszawskim, którą ukończył z wyróżnieniem.

Pracę zawodową rozpoczął w dużej europejskiej korporacji informatycznej oraz w polsko-holenderskiej agencji interaktywnej oraz w największej w Europie agencji marketingu internetowego. Pracował także w amerykańskiej korporacji zajmującej się dziedziną IT.

Działa politycznie od 2005 roku i od początku w formacji Janusza Korwin-Mikkego.

Był wiceprezesem Nowej Prawicy. W ostatnich wyborach do Europarlamentu zdobył ponad 23 000 głosów z drugiego miejsca na liście. W wyborach na prezydenta Krakowa w 2014 r. – 4,5 proc. poparcia. Jako kandydat na Radnego Miasta Krakowa, zdobył więcej głosów, niż ponad połowa obecnych Radnych.

Pełnił funkcję rzecznika Janusza Korwin-Mikkego w jego kampanii prezydenckiej oraz przewodniczył zespołowi kreatywnemu i zespołowi do spraw mediów społecznościowych podczas kampanii prezydenckiej.

Startując z pierwszego miejsca na liście w wyborach do Sejmu uzyskał w okręgu krakowskim ponad 22 000 głosów, uzyskując prawie 7 proc. poparcia i wyprzedzając kandydatów KUKIZ’15. Niestety – ze względu na niski wynik niektórych okręgów partia nie przekroczyła progu 5 proc. (4,75 proc.) i nie dostała się do parlamentu.

Obecnie jest kandydatem na europosła z Komitetu Wyborczego Wyborców Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy z województwa małopolskiego i świętokrzyskiego.

Pozycja nr 1, Lista nr 1, Okręg nr 10

Spotkanie odbędzie się w restauracji Cichutko, ul. Górska 1B - przy Placu Turka, o godz. 20.00

Tekst sponsorowany