Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-09-19 16:47:00 przez system

Spowodował wypadek 20 dni po odebraniu prawa jazdy

W niedzielę 18 września, tuż po godzinie 16 na ul. Legionów Polskich doszło do zdarzenia drogowego, w którym kierowca toyoty cariny, jadąc w kierunku centrum miasta utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na chodnik, gdzie potrącił znajdującą się tam pieszą, a następnie uderzył w ogrodzenie posesji.

Ze wstępnych ustaleń policjantów, likwidujących to zdarzenie drogowe wynika, że 27-letni kierowca toyoty jechał zbyt szybko i na łuku drogi, w skutek gwałtownego hamowania utracił panowanie nad kierowanym pojazdem i zjechał z jezdni.

Wskutek zdarzenia 47-letnia piesza, mieszkanka Bochni odniosła obrażenia ciała w postaci stłuczeń ciała i została zabrana do szpitala. Z ustaleń w szpitalu wynika, że życiu pieszej nie zagraża niebezpieczeństwo.

- Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, wskutek czego doszło do zagrożenia bezpieczeństwa życia i zdrowia innych osób, kierującemu Toyotą, 27-letniemu mieszkańcowi powiatu bocheńskiego policjanci zatrzymali prawo jazdy (które odebrał zaledwie 20 dni wcześniej), a w najbliższym czasie, do sądu w Bochni zostanie skierowany wniosek o ukaranie 27-latka za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To sąd zadecyduje o wymiarze kary dla sprawcy tego zdarzenia – powiedział nam mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji.