Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-10-23 19:47:13 przez system

Stareńka szkoła w Bogucicach

14 października szkoła podstawowa w Bogucicach obchodziła swoje 110 –lecie. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele przygotowali akademię pod znamiennym tytułem „Są miejsca, czasy, ludzie, których się nie zapomina”. Była to swoista wycieczka w głąb czasu, aż do zarania szkoły.

Dzieci odtańczyły i odśpiewały część artystyczną. Dla absolwentów przygotowano pokaz multimedialny ze szkolnymi zdjęciami, a także wystawę w specjalnie powołanej do tego Sali Wspomnień, gdzie każdy mógł spróbować odnaleźć siebie sprzed lat, np. jako małego brzdąca z tornistrem.

Na placu szkolnym zakopano tzw. kapsułę czasu, czyli swoistą pamiątkę dla potomnych aby mogli sobie wyobrazić jak wyglądało szkolne życie AD 2017. Znalazły się tam m.in. zdjęcia, listy uczniów, gazety z października 2017.
Po akademii przyszedł czas na część mniej oficjalną: jesienny piknik pod nazwą: „Czas dla Absolwentów - wspomnień czar”. Jego atrakcją był pokaz mody, przygotowany przez rodziców, a właściwie – historyczny przegląd strojów. Począwszy od lat 50-tych ubiegłego wieku aż do dziś.

W uroczystości wzięli udział: dyrektor Delegatury Kuratorium w Tarnowie, Artur Puciłowski, wójt Gminy Bochnia Marek Bzdek, przewodniczący Rady Gminy Piotr Gajek, sekretarz Gminy Agnieszka Trzaska, radny Gminy z Bogucic Stanisław Rachwał, a także dyrektorzy innych szkół w Gminie, sołtysi, księża i wiele innych osób.

Zdjęcie pochodzi z www.http://zsgbogucice.superszkolna.pl/