Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-11-25 19:50:59 przez system

Staropolska Szkoła Wyższa: rak to nie wyrok

Rak kest największym zabójcą Polaków po chorobach krążenia. Poznanie jego przyczyn i wczesnych objawów pozwala uratować życie. Można się o tym będzie przekonać 27 listopada w bocheńskim oddziale Staropolskiej Szkoły Wyższej.

Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza w Tarnowie po raz kolejny prowadzi Program: „Prozdrowotne oddziaływania edukacyjne na rzecz zmniejszenia umieralności na nowotwory w Małopolsce” finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

We współpracy Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie i Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach - Wydział Zamiejscowy w Bochni zostanie zorganizowane spotkanie edukacyjne w dniu 27.XI.2015 o godz. 17:00 w Wydziale Zamiejscowym w Bochni Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach, ul. Trudna 1 dla osób pełnoletnich (kobiet i mężczyzn). Jego celem jest zapoznanie uczestników z wczesnymi objawami nowotworów złośliwych, połączone z nauką samobadania piersi.

W czasie spotkania wykład wygłosi specjalista onkolog, a pielęgniarki onkologiczne zademonstrują naukę samobadania piersi na fantomach.

Organizatorzy zapraszają do skorzystania z możliwości podniesienia wiedzy dotyczącej objawów chorób nowotworowych i zaszczepienia czujności onkologicznej. Edukacja społeczeństwa jest sprawdzonym środkiem dla uzyskania obniżenia zachorowalności na nowotwory i wczesnego ich wykrywania co przyczynia się do poprawy wyników leczenia w populacji.

Podczas trwania Programu działa też onkologiczny telefon zaufania: 516677100 oraz strona internetowa: www.profilaktykawmalopolsce.pl.