Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-10-22 11:11:19 przez Czas2012

Starosta Adam Korta współautorem Raportu Samorządowego

Wybuch pandemii COVID-19 był solidnym sprawdzianem jakości funkcjonowania struktur samorządowych, innowacyjności sektora edukacyjnego czy wydolności publicznej służby zdrowia. Zespół ekspertów pod przewodnictwem prof. Jerzego Hausnera zajmował się analizą zaistniałej sytuacji, opracowując szereg opinii oraz rekomendacji publikowanych regularnie na stronie OEES w formie alertów: edukacyjnego, społecznego, samorządowego, kulturalnego, biznesowego, gospodarczego, wodnego oraz zdrowotnego.

Wspólna praca przedstawicieli różnych środowisk: naukowców, przedstawicieli biznesu, kultury czy samorządowców pozwoliła na szerokie spojrzenie na omawiane problemy z różnych dziedzin życia.

Adam Korta starosta bocheński został zaproszony przez profesora Jerzego Hausnera do nowej inicjatywy Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej. Został jednym z ekspertów zespołu, który opracowywał analizy i alerty dotyczące samorządu terytorialnego - informuje Powiat Bocheński.

Od kilku miesięcy mam przyjemność współpracować z Profesorem Jerzym Hausnerem, który zainicjował prace ośmiu eksperckich zespołów a wszystko to w ramach Open Eyes Economy Summit. Zespół w którym działam przygotowywał Alerty Samorządowe, w których przedstawialiśmy swoje spostrzeżenia i metody w zakresie finansów samorządów, oświaty i działalności kulturalnej, a także pomocy społecznej i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Dyskutowaliśmy także nad tematami inwestycji komunalnych i lokalnej przedsiębiorczości, ochrony lokalnych rynków pracy, mieszkalnictwa czy transportu publicznego – wyjaśnia starosta Korta

Raport Samorządowy jest właśnie zbiorem tych alertów i został przedstawiony po raz pierwszy podczas Krakowskiego Spotkania Samorządów Gospodarczych i Lokalnych, który odbył się na początku października w Krakowie.

Skład zespołu ekspercki Open Eyes Economy Summit:

Marcin Bazylak - prezydent Dąbrowy Górniczej,
prof. dr hab. Paweł Churski - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
Agnieszka Dawydzik - Związek Miast Polskich,
dr Rafał Dutkiewicz - b. prezydent Wrocławia,
Joanna Erbel - Laboratorium Rynku Najmu,
prof. dr hab. Jerzy Hausner - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,
Adam Korta - starosta bocheński,
Grzegorz Kubalski - Związek Powiatów Polskich,
dr Michał Kudłacz - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,
prof. UWr dr hab. Andrzej Łoś - Uniwersytet Wrocławski,
prof. dr hab. Krzysztof Szałucki - Uniwersytet Gdański,
Benedykt Węgrzyn - Wójt Gminy Dobra,
dr Michał Wolański - Szkoła Główna Handlowa,
prof. UEK dr hab. Igor Zachariasz - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Pełna treść raportu jest dostępna - TUTAJ

Alerty samorządowe można znaleźć - TUTAJ

info: Powiat Bocheński