Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-06-19 20:48:04 przez system

Starosta na zakończenie roku szkolnego

Dziś zakończył się, wielu powie: wreszcie!, rok szkolny 2018/2019. Z tej okazji starosta bocheński Adam Korta wystosował list do dyrektorów, nauczycieli i dzieci, który zamieszczamy poniżej.

Szanowna Dyrekcjo i Grono Pedagogiczne, Drodzy Uczniowie

Jak mawiał Wiktor Hugo - życie składa się z przywitań i pożegnań. Koniec każdego roku szkolnego definitywnie zamyka pewien okres w życiu każdego z Was. Przez dziesięć wspólnie spędzonych miesięcy szkoła była Wam drugim domem.
Dyrekcja zabiegała aby był to przytulny dom. Pragnę w tym miejscu złożyć serdeczne podziękowania na ręce Pani Dyrektor/Pana Dyrektora za trud włożony w to, że mimo piętrzących się zewsząd trudności zdołał/a zapewnić uczniom godne warunki nauki, a nauczycielom odpowiednie warunki do pracy.

Kierując swe myśli ku nauczycielom chcę im wszystkim podziękować za pełnienie roli przewodnika młodych ludzi po dróżkach, drogach i bezdrożach życia. Za wpojone im przekonanie, że nie trzeba tylko iść, ale trzeba iść w odpowiednim kierunku. Zdobywanie mądrości to nie wszystko - prawdziwą sztuką jest umiejętne korzystanie z niej.

Zwracając się z kolei do uczniów pragnę pogratulować im ich trudu i samozaparcia w zgłębianiu tajników wiedzy. Fachowość i kompetencje są przepustką w dorosły świat. Ufam, że dobrze korzystacie z możliwości, jakie dała Wam w tym zakresie szkoła. Wszystkim tegorocznym abiturientom chciałbym pogratulować wyników z egzaminów.

Rozpoczynają się wakacje. Będziecie przez ten czas nabierali siły do nauki, jaka czeka na kolejnych edukacyjnych szczeblach, a część z Was podejmie pracę. Gdziekolwiek rzuci Was los nie zapominajcie o szkole, która przygotowywała Was do dorosłego życia, o jej nauczycielach, osobach odpowiedzialnych za jej prawidłowe funkcjonowanie. Otoczcie ciepłą pamięcią swoje koleżanki i kolegów ze szkolnych ław.

Na zakończenie życzę wszystkim bez wyjątku wspaniałych, pełnych wrażeń wakacji. Korzystajcie z uroków letniego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu.

Adam Korta
Starosta Bocheński
Bochnia, 19 czerwca 2019 r.