Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-10-19 17:04:28 przez system

Studenci rozpoczęli w Bochni kolejny rok akademicki

W sobotę 17 października w bocheńskim oddziale Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/2016.

Bocheńska uczelnia od 2000 roku aż do marca 2014 roku funkcjonowała jako Wyższa Szkoła Ekonomiczna i prowadziła studia wyższe na kierunku Finanse i rachunkowość. Obecna nazwa szkoły została nadana po konsolidacji z uczelnią kielecką.

Studiowanie w Bochni cieszy się, biorąc pod uwagę ilość mieszkańców miasta, jak i całego powiatu, dość dużą popularnością. Obecnie w bocheńskim wydziale zamiejscowym studiuje ponad 300 osób. Rok akademicki 2015/2016 rozpoczęło natomiast 140 studentów. Kształcą się oni na kierunkach Finanse i rachunkowość oraz Ekonomia.

W sobotnich uroczystościach uczestniczyła jednak dużo mniejsza ilość żaków. Ślubowanie złożyło bowiem tylko 13 studentów I roku. Powodem niskiej frekwencji był dzień wyznaczenia inauguracji poza terminem oficjalnych zjazdów.

Pomimo małej ilości studentów rozpoczęcie nowego roku akademickiego przebiegło bardzo uroczyście, a całość zakończył tradycyjny akademicki wykład.