Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-03-14 16:25:51 przez system

Sukces ucznia Ekonomika w konkursie kulinarnym

Maciej Kurek, uczeń klasy drugiej Publicznego Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół nr 3 w Bochni, zajął III miejsce w XVII Małopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych w Krakowie.

Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem „Polska Wielkanoc". Potrawa obowiązkowa Maćka to: „Koszyczki wielkanocne z szynki parmeńskiej z jajami przepiórczymi, serem kozim i papryką”. W rywalizacji konkursowej brało udział 44 uczniów ze szkół gastronomicznych z Polski i zagranicy m.in. Słowacji i Niemiec.

Efekty pracy uczestników konkursu w kategorii kucharz oceniało jury techniczne, które tworzyli członkowie Małopolskiego Stowarzyszenia Kucharzy i Cukierników, a także jury degustacyjne, w skład którego wchodzili: Robert Sowa, Krzysztof Baranowski, Jacek Król, Grzegorz Kazubski, Dariusz Gnatowski oraz prodziekani Uniwersytetu Rolniczego: dr hab. inż. Agnieszka Filipiak-Florkiewicz i prof. dr hab. Inż. Jacek Domagała.

Celem konkursu było rozpowszechnianie wielkanocnej tradycji kulinarnej oraz umiejętne łączenie zwyczajów wielkanocnego stołu z nowymi trendami sztuki kulinarnej, a także odkrywanie i promowanie młodych talentów, a co za tym idzie integracja szkół z Polski i Europy.

Oprócz zmagań konkursowych, uczestnicy konkursu wzięli również udział w warsztatach kulinarnych, przeprowadzonych przez mistrza Roberta Sowę, podczas których można było zobaczyć nowe rozwiązania w sztuce kulinarnej.

Opiekę merytoryczną nad uczniem sprawowała Aneta Porwisz.