Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-04-11 16:32:12 przez system

Sukces ucznia z Mechanika

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Bochni wzięli udział w VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

Celem Olimpiady jest rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną, jej honorowym patronem jest Minister Edukacji Narodowej a patronem merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Zmagania I etapu (7 października 2015 r.) pomyślnie ukończyło, uzyskując kwalifikacje do etapu okręgowego w Krakowie (1 grudnia2015r.) dwóch uczniów klasy III L. Byli to Radosław Stachowski i Dominik Przechrzta. Do finału Olimpiady, który odbył się 4 marca w Poznaniu, z sukcesem zakwalifikował się Radek.

Po finałowych zmaganiach wśród 59 logistyków z całej Polski, Radek Stachowski zdobył 35 miejsce. To duże osiągnięcie i efekt dobrej i systematycznej pracy ucznia i nauczycieli logistyki w Mechaniku . Jako finalista OOL uczeń jest zwolniony z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, co jest równoznaczne ze 100% wynikiem tej części egzaminu w każdej kwalifikacji.