Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-03-12 14:50:31 przez system

Sukcesy ekonomistów z ZS nr 3

W Stowarzyszeniu Księgowych w Krakowie odbył się II etap Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Finansów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu ekonomicznym z Małopolski. Zespół Szkół Nr 3 reprezentowały uczennice: Joanna Kornaś, Kinga Palej oraz Dominika Szady z klasy IV Te a. W tegorocznej edycji tego konkursu uczestniczyło 461 uczniów z 25 szkół, natomiast w drugim etapie brało udział 68 najlepszych uczniów z 24 szkół małopolskich.

Z tej znaczącej ilości uczestników IV miejsce wywalczyła uczennica „Ekonomika” Joanna Kornaś. Ponadto przeprowadzona została drużynowa (3 osoby) klasyfikacja 10 najlepszych szkół biorących udział w II (pisemnym i ustnym) etapie konkursu. W ogólnej punktacji uzyskanej przez uczniów poszczególnych szkół Zespół Szkół nr 3 w Bochni uplasował się na II miejscu. Opiekunem uczniów biorących udział w konkursie jest Elżbieta Madej.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test i zadania sytuacyjne z zakresu ustawy o rachunkowości, a w części ustnej finału odpowiadali na pytania, dotyczące uproszczeń w rachunkowości dla jednostek mikro. Prezes Zarządu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Krakowie prof. dr hab. Bronisław Micherda złożył na ręce dyrektor Alicji Dąbrowskiej gratulacje i podziękowania za wysoki poziom nauczania przedmiotów zawodowych, objętych konkursem.