Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-10-07 19:24:39 przez system

Służby mundurowe i samorządowcy w Bazylice

Niezwykle uroczysty charakter miała sobotnia msza św. w ramach tegorocznego Tygodniowego Odpustu w parafii św. Mikołaja. Msza św. odbyła się pod przewodnictwem JE ks. bpa Andrzeja Jeża z udziałem Kapituły Kolegiackiej pw. Matki Bożej Różańcowej w Bochni.

Uroczystość poprzedził przemarsz służb mundurowych Straży Pożarnej przez ulice miasta do Bazyliki. Obecni byli także przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, Kolejarzy, Hutników, Sołtysów i Samorządowców. Przybyli również pielgrzymi z Brzeska i Czchowa. JE ks. bpa Andrzej Jeż słowa homilii koncentrował na roli różańca św. w życiu codziennym ale i także jego roli i wpływie na bieg wydarzeń historycznych np. podczas tzw. Cudu na d Wisłą, kiedy to jednoczył ludzi nie tylko w kościołach ale także na polach bitew toczonych w obronie ojczyzny. Podczas mszy poświęcono odnowiony ołtarz św. Józefa, który od długiego czasu pozostawał w konserwacji. Uroczystość zakończyła Procesja Różańcowa ulicami Bochni.

Sobotnie uroczystości Tygodniowego Odpustu zbiegły się również z wydarzeniem ogólnopolskim „Różaniec do granic”. W tym dniu na granice naszego państwa udały się rzesze pielgrzymów by różaniec odmawiać. „Różaniec do granic” to duże wydarzenie religijne podczas którego w ponad trzystu kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski odbywa się modlitwa różańcowa o pokój dla Polski i całego świata. Tegoroczna modlitwa ma przyciągnąć nawet milion osób i odbywa się w górach, na plażach Bałtyku, a nawet na lotniskach.