Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-07-26 17:13:29 przez system

Światowe Dni Młodzieży i film promujący Bochnię

Od niedzieli 26 lipca zaczęło się odliczanie do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Dlaczego teraz? Ponieważ do ich rozpoczęcia pozostał równy rok.

Z tej okazji Bocheńskie Biuro Medialne z ŚDM przygotowało film promujący nasze miasto. Film przedstawia grupy młodzieży przemierzające różne miejsca w Bochni związane z praktykami religijnymi – kościoły, kaplice – także tą w kopalni. Do odwiedzenia Bochni zapraszają wspólnie i burmistrz Stefan Kolawiński i ks. Rafał Jagoda – koordynator tego przedsięwzięcia w Bochni.

Młodzież, zaangażowana w to dzieło, zachęca do pomocy w przygotowaniach Światowych Dni Młodzieży. Wciąż można zadeklarować przyjęcie młodych, przybywających z całego świata i zaoferować nocleg. Z jakiego kraju gości będziemy przyjmować w Bochni - będzie wiadomo dopiero za trzy miesiące. Do tej pory w Bochni dostępnych jest już 600 miejsc noclegowych.

Organizatorom zależy, by goście nocowali w domach i rodzinach. Chodzi o pokazanie – jak podkreśla młodzież pracująca przy ŚDM - że przyjmujemy wszystkich otwarcie i gościnnie. By nie musieli spać po szkołach i internatach. Przyjezdni wymagają tylko miejsca do spania. Będą mieli ze sobą karimaty i śpiwory, więc nawet łóżko nie jest konieczne, ale mile widziane. Wszyscy przyjmujący gości mogą także zapewnić śniadanie, lecz nie jest to konieczne. Wszyscy goście będą je mieli zapewnione.

Więcej informacji na www.sdm-bochnia.pl oraz www.facebook.pl/sdm.bochnia