Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-01-04 08:10:06 przez system

Święcenia bpa Leszkiewicza 6 lutego

W sobotę, 6 lutego ks. Leszek Leszkiewicz zostanie wyświęcony na biskupa. Uroczystości odbędą się w tarnowskiej katedrze o godzinie 10.00. Biskup nominat wybrał już hasło swojej biskupiej posługi „In Gaudio Evangelii” - czyli „W Radości Ewangelii”.

  • Hasło to nawiązuje do adhortacji papieża Franciszka i będzie wyznaczało drogi mojego posługiwania. Jestem zafascynowany tym dokumentem. To jest też program, który pokazuje drogę Kościołowi na najbliższe lata. W tym haśle chciałem odzwierciedlić pragnienie, by w duchu papieża Franciszka spełniać swoją posługę biskupią i służyć Kościołowi. Trzeba nam ciągle wracać do prostoty Ewangelii, bo wszystko, co zostawił nam Chrystus w Ewangelii to jest najlepszy program duszpasterski dla Kościoła w każdym czasie - dodaje.

Święcenia biskupie poprzedzą rekolekcje. Biskup nominat chciałby je przeżyć w sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej.

6 lutego podczas uroczystości w katedrze, konsekratorem będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż, a współkonsekratorami bp Wiesław Lechowicz i bp Stanisław Salaterski.

  • Wszędzie, gdzie spotykam się z ludźmi proszę ich o modlitwę. Jest ona mi teraz bardzo potrzebna - dodaje biskup nominat.

Został już także zaprojektowany herb nowego biskupa pomocniczego. Nawiązuje on do hasła biskupa nominata. W herbie zostały umieszczone symbole czterech Ewangelistów.

Fotorelację z ogłoszenia nominacji nowego biskupa można zobaczyć TUTAJ