Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-12-18 20:44:39 przez system

Święta na bocheńskim Rynku

W niedzielę 17 grudnia na bocheńskim Rynku odbyło się coroczne Bocheńskie Spotkanie Wigilijne. Stało się już tradycją, że co roku wydarzeniu temu towarzyszy ubieranie choinki, kiermasz ozdób świątecznych, występy kolędników lub przedstawienia związane z Bożym Narodzeniem. Co roku też pojawia się zagroda z żywymi zwierzętami zagrodowymi.

Podczas spotkania Burmistrz Miasta Stefan Kolawiński złożył życzenia świąteczne wszystkim mieszkańcom oraz podzielił się z obecnymi na Rynku wigilijnym opłatkiem.

Odbyły się występy wokalno-artystyczne i taneczne przygotowane przez MCDiM „Ochronka”, Szkoły Podstawowe nr 1, 2 i 4, Miejskie Przedszkole nr 1 oraz Szkołę Tańca „Dance & Fitness House”. Uczestniczący w spotkaniu mieszkańcy Bochni mieli okazję zabrania do domu sianka i gałęzi choinkowych.

Podopieczni Ochronki przygotowali jasełka pt. „Dobranocka dla Jezusa” natomiast dzieci z Koła Teatralnego Świetlicy Szkolnej przy Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 przygotowały spektakl „Mały Pastuszek i Wielki Rozbójnik”. Wśród atrakcji był także kiermasz ozdób bożonarodzeniowych i dekorowanie choinki. Dzieci mogły obejrzeć żywe zwierzęta w zagrodzie. Bocheńskie Spotkanie Wigilijne było także finałem międzyszkolnego konkursu plastycznego „Eko Choinka”.

Organizatorzy zadbali również o ciepły poczęstunek, na który zaprosili PSS Społem (Restauracja Jubilatka), Bar Gucio oraz MCDiM „Ochronka” (świąteczne wypieki przygotowane w ramach projektu PRZY-SMAKI OCHRONKI).

Spotkanie na Rynku było również okazją do pomocy innym, gdyż zbierano fundusze na leczenie i rehabilitację 11-letniej Darii i 8-letniej Nadii Juszczyk. Z loterii oraz wpłat do puszek zebrano ponad 11 tys. zł.

Bocheńskie Spotkanie Wigilijne połączone ze Świąteczną Loterią Charytatywną przygotowało Stowarzyszenie Ochronka Dom-Serce-Ludzie przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Bochnia, zaangażowaniu Miejskiego Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka” oraz partnerów i sponsorów.

Info/Foto: Urząd Miasta