Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-02-20 14:57:44 przez system

Świętuj z kopalnią urodziny Bochni

Powstanie wielki portret naszego miasta!

Najstarsze miasto Małopolski Bochnia, świętuje swoje 766 urodziny. Z tej okazji Wydział Promocji i Rozwoju Miasta organizuje już po raz czwarty akcję rabatową „Urodziny na 100 %".

Do obchodów 766 urodzin BOCHNI po raz kolejny włączyli się bocheńscy przedsiębiorcy oraz instytucje kultury i sportu, którzy w ramach akcji zorganizowanej pod hasłem „Urodziny na 100%”, proponują swoim klientom liczne rabaty.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Solnego Grodu i korzystania z wielu atrakcji w rabatowych cenach (muzea, kawiarnie, restauracje, sklepy).
Również Kopalnia Soli Bochnia zaprasza do zwiedzania swoich zabytkowych wnętrz z urodzinowym rabatem.

W ramach akcji „Urodziny na 100%” kopalnia oferuje:

Podziemna Ekspozycja Multimedialna jest unikatową atrakcją bocheńskiej kopalni. Ekspozycja pozwala na prezentowanie walorów kopalni oraz historii powszechnej w niepraktykowany dotąd sposób. Wycieczka po kopalni ma charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni.

Bilety wstępu do nabycia w kasie kopalni bezpośrednio przed zjazdem.

Rabat udzielany jest wyłącznie w przypadku zakupu biletów w ramach zwiedzania kopalni dla turystów indywidualnych. W przypadku tur zwiedzania połączonych z podziemną przeprawą łodzią rabat naliczany jest wyłącznie na zakup biletu na zwiedzanie kopalni. Rabat nie łączy się z innymi promocjami i obniżkami.

Pobyt w komorze Ważyn to przede wszystkim możliwość przebywania w wyjątkowym mikroklimacie podziemnych wyrobisk zabytkowej kopalni soli w Bochni. Boisko sportowe o powierzchni niemal 300 m2, 140-metrowa zjeżdżalnia i mini plac zabaw to atrakcje, które czekają na tych, którzy preferują aktywne spędzanie czasu wolnego. W komorze Ważyn, największym spośród wyrobisk bocheńskiej kopalni znajduje się też punkt gastronomiczny „Ważynek” z pyszną włoską kawą i serwowaną chyba najgłębiej na świecie świeżą pizzą oraz sklepik z souvenirami. Trzygodzinny pobyt w komorze Ważyn to propozycja spędzenia czasu wolnego w niecodziennym otoczeniu i zarazem nietypowa forma profilaktyki zdrowotnej.

Dodatkową atrakcją dla uczestników pobytu w komorze Ważyn w dniu 2 marca a przygotowaną specjalnie z okazji urodzin miasta będą warsztaty plastyczne pod nazwą „Urodzinowy portret BOCHNI – MIASTA SOLI”. Wraz z pracownią artystyczną RERUM stworzymy wielki portret 766-letniego miasta.
Akcja będzie doskonałą okazją do tego, aby zarówno mieszkańcy Bochni, jak i turyści w artystyczny sposób wyrazili to, jak widzą nasze miasto. Dla uczestników urodzinowej zabawy przewidziano drobne upominki. Na czas warsztatów w komorze Ważyn uruchomiona zostanie MINIBIBLIOTECZKA, w której dostępne będą wydawnictwa traktujące o historii oraz walorach turystycznych BOCHNI.

Bilety wstępu do nabycia w kasie kopalni bezpośrednio przed zjazdem. Zjazd na pobyt w komorze Ważyn organizowany jest o godz. 15:00.