Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-01-04 09:46:09 przez system

Sylwester spokojny, Nowy Rok niekoniecznie

W ostatnim dniu minionego roku na drogach powiatu bocheńskiego nie odnotowano żadnych zdarzeń drogowych. Noc sylwestrowa minęła spokojnie, bez rażących zakłóceń ładu i porządku publicznego. Inaczej było w następne dni. Oto rejestr zdarzeń:

1 stycznia, godzina 21:36, Żegocina – kierowca w stanie po użyciu alkoholu
Policjanci Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, w trakcie patrolowania Żegociny zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę land rovera na krakowskich numerach rejestracyjnych. Pojazdem tym kierował obywatel Wielkiej Brytanii, u którego badania stanu trzeźwości wskazało stan po użyciu alkoholu z wynikiem 0,5 promila.

1 stycznia, godzina 21.50, Krzeczów – ujawnienie osób posiadających środki odurzające
Policjanci rewiru dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Bochni w trakcie patrolowania i Krzeczowa zatrzymali do kontroli drogowej samochód volkswagen golf na krakowskich numerach rejestracyjnych. W trakcie legitymowania przeprowadzono kontrolę osobistą kierowcy, jak również pasażerki. W trakcie tych czynności policjanci ujawnili środki odurzające w postaci marihuany – u mężczyzny 1,67 grama u pasażerki 0,48 grama. Kontrolowane osoby zostały zatrzymane i przewiezione do bocheńskiej komendy. Za posiadanie środków odurzających grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

1 stycznia, godzina 11:40, Bochnia Ks. Stanisława Staszica – kolizja drogowa
Kierowca samochodu osobowego marki seat toledo w trackie rozpoczynania manewru wyprzedzania uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu marki opel zafira. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem i punktami karnymi.

1 stycznia , godzina 14:45, Stary Wiśnicz – kierowca bez uprawnień
Policjanci wydziału ruchu drogowego bocheńskiej komendy policji w trakcie patrolowania Starego Wiśnicza zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata cinquecento.
W trakcie legitymowania okazało się, że decyzją starosty mężczyzna stracił prawo jazdy i nie może kierować pojazdami mechanicznymi. Czyn, jakiego dopuścił się 55-letni kierowca, wypełnia znamiona przestępstwa z art. 180a kodeksu karnego, które zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2 stycznia, godzina 14:55, Grabie – kierowca w stanie po użyciu alkoholu
Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego bocheńskiej policji, w trakcie patrolu Grabiów zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki VW golf. W trakcie badania stanu trzeźwości 50-latka okazało się, że ma on w wydychanym powietrzu 0,46 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a w najbliższym czasie do Sądu Rejonowego w Bochni zostanie skierowany wniosek o ukaranie sprawcy tego wykroczenia.

3 stycznia, godzina 13:10, Bochnia skrzyżowanie ulic Hutniczej i Wygoda – kolizja drogowa
Kierowca osobowego bmw jadąc ulica Hutniczą, na skrzyżowaniu z ulicą Wygoda nie zastosował się do znaku „Stop”, wskutek czego wjeżdżając na skrzyżowanie nie udzielił pierwszeństwa przejazdu Vw caddy, który poruszał się ulicą Wygoda, doprowadzając do kolizji pojazdów. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem i punktami karnymi.