Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-06-13 11:09:40 przez system

Synaj w Bochni

Próba generalna przed Światowymi Dniami Młodzieży

Już 20 czerwca w Bochni odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży - Synaj. Będzie to drugie z czterech planowanych na 2015 r. w diecezji tarnowskiej spotkań, które jest formą przygotowania oraz sprawdzianem przed Światowymi Dniami Młodzieży.

W programie wydarzenia są: zawiązanie wspólnoty i przemarsz ulicami miasta, Festiwal Kultur, świadectwo twórcy hymnu ŚDM – Jakuba Blycharza i Msza Święta pod przewodnictwem J.E bp. Andrzeja Jeża i J.E bp. Damiana Muskusa, koordynatora generalnego Komitetu Organizacyjnego Kraków 2016. Spotkanie zakończone zostanie koncertem ewangelizacyjnym zespołu Deus Meus.

- Synaj nie jest jednak adresowany tylko do młodzieży. To okazja dla wszystkich mieszkańców Bochni do tego, aby przyjść i zobaczyć co będzie się działo w naszym mieście już za rok podczas Światowych Dni Młodzieży. Obecność na Synaju daje możliwość do uzyskania odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące ŚDM oraz dołączenia do grona wolontariuszy. Będzie również możliwość do złożenia deklaracji zakwaterowania pielgrzymów, w związku z faktem, że nasze miasto ma zaszczyt być jednym z tych, które gościć będzie młodzież z całego świata w dniach od 25 do 31 lipca 2016 r. – mówi Magdalena Kukuła z Bocheńskiego Biura Medialnego ŚDM.

Ramowy program Synaju w Bochni:
13:00 – Zawiązanie wspólnoty (Park Rodzinny Uzbornia)
14:00 – Przemarsz ulicami Bochni na Planty Salinarne
14:30 – 16:45 Festiwal Kultur, katecheza, świadectwa uczestników ŚDM i Jakuba Blycharza, twórcy hymnu ŚDM (Planty Salinarne)
17:00 – Oratorium „O pomnożenie wiary” w Bazylice św. Mikołaja
17:30 – Msza Święta w bazylice św. Mikołaja
19:30 – Koncert ewangelizacyjny zespołu Deus Meus na Plantach Salinarnych.

Zadanie współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Bochnia.